انفجار در کابل دست‌کم 5 زخمی بر جای گذاشت

وزارت داخله طالبان: انفجار شهر کابل تلفات در پی نداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک خودروی وابسته به گروه طالبان، در جاده‌ «دارالامان»، در حوزه هفتم امنیتی شهر کابل، هدف انفجار قرار گرفت که در نتیجه دست‌کم پنج تن به‌شمول طالب و غیرنظامیان زخمی شده‌اند.

این انفجار حوالی ساعت 9:40 دقیقه صبح سه‌شنبه، 30 نوامبر (9 قوس)، مقابل لیسه (دبیرستان) حبیبیه، در جاده دارالامان در حوزه هفتم امنیتی شهر کابل به‌وقوع پیوست.

سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخله طالبان با تایید وقوع انفجار در جاده «دارالامان» شهر کابل، گفت یک ماین (مین) در یک گلدان جایگذاری شده بود و این حادثه خسارات جانی و مالی در پی نداشته‌ است.

شاهدان عینی گفته‌اند، این انفجار ناشی از ماین (مین) کنار جاده‌ای بوده و یک موتر (خودروی) نوع هایلکس وابسته به گروه طالبان هدف حمله قرار گرفته است.

به گفته‌ آن‌ها، در این انفجار دست‌کم 5 نفر به‌شمول غیرنظامیان زخمی شده است. در عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نیز دیده می‌شود که خودروی طالبان در این انفجار آسیب دیده است.

پیش از این نیز در موارد مشابه، گروه طالبان از ارائه آمار خسارات جانی و مالی انفجارهای کابل خودداری کرده و یا آمار واقعی را در اختیار رسانه‌ها و شهروندان قرار نداده است.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، اکثر انفجارها و حملات به گروه «داعش» نسبت داده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید