درگیری شدید طالبان و «داعش» در ننگرهار افغانستان

یک پاسگاه امنیتی طالبان در ولایت قندهار در جنوب افغانستان هدف حمله مهاجمان مسلح قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع محلی در ولایت (استان) ننگرهار در شرق افغانستان، از وقوع درگیری شدید گروه طالبان و اعضای شاخه خراسان گروه «داعش» در شهر جلال آباد، مرکز این ولایت خبر داده‌اند.

منابع محلی گفته‌اند، این درگیری از ساعت 2:30 بامداد، سه‌شنبه 30 نوامبر (9 قوس)، در روستای زنگویی، در ناحیه اول شهر جلال آباد، میان جنگجویان طالبان و اعضای شاخه خراسان گروه «داعش» آغاز شده است تاکنون ادامه دارد و دو طرف از سلاح‌های سنگین نیز استفاده می‌کنند.

به گفته‌ای منابع، اعضای گروه «داعش» در یک خانه‌ مسکونی مستقر شده‌اند و جنگجویان طالبان در تلاش‌اند آن‌ها را بازداشت کنند، اما «داعشی‌ها» به مقاومت و درگیری پرداخته‌اند.

منابع افزوده است، در درگیری میان جنگجویان طالبان با اعضای شاخه خراسان گروه «داعش»، دو طرف خساراتی را نیز متقبل شده‌اند، اما رقم دقیق آن تاکنون مشخص نیست.

گروه طالبان تاکنون در این مورد ابراز نظر نکرده است.

از سویی دیگر، منابع محلی در ولایت قندهار در جنوب افغانستان، از حمله مهاجمان مسلح به یک پاسگاه امنیتی طالبان، در شهر قندهار خبر داده‌اند.

منابع گفته‌اند، شامگاه دوشنبه 29 نوامبر، پاسگاه امنیتی سرخک طالبان، در ناحیه سوم شهر قندهار هدف حمله افراد مسلح قرار گرفته و طالبان با آن‌ها درگیر شده‌اند.

به نقل از منابع، در این درگیری، به اعضای گروه طالبان و همچنان برخی از غیرنظامیان که در محل حضور داشتند خسارات وارد شده است، اما رقم دقیق آن معلوم نیست.

گروه طالبان تاکنون در این مورد معلومات ارائه نکرده است، اما طی روزهای اخیر شاخه‌ خراسان گروه «داعش» تحرکات خود علیه طالبان افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید