طالبان: در مرزهای افغانستان نیروهای ویژه مستقر می‌کنیم

طالبان نیروهای استشهادی را در ولایت‌های شمالی بدخشان و کندز ایجاد کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیرمحمد شریف، رئیس عمومی نیروهای سرحدی (مرزی) وزارت امور داخله طالبان، از ایجاد و استقرار نیروهای ویژه این گروه در مرزهای افغانستان در آینده نزدیک خبر داده است.

خبرگزاری دولتی افغانستان (باختر)، گزارش داده است که شریف، شنبه، 27 نوامبر (6 قوس)، در سفر خود به ولسوالی (شهرستان) اسپین بولدک ولایت (استان) قندهار در جنوب افغانستان گفته است طالبان به مرزها توجه ویژه دارد و نیروهای ویژه را در نقاط مرزی مستقر خواهد کرد.

حدود دو ماه پیش، طالبان گردان‌های ویژه نظامی تحت نام «استشهادی لشکر منصوری» را برای حفاظت از مرزهای شمالی افغانستان ایجاد کرد. نیروهایی که در دوران حکومت پیشین عملیات انتحاری را در نقاط مهم و استراتژیک در شهرها انجام می‌دادند، در این گردان‌ها جذب شدند.

مولوی نثار احمد احمدی، معاون والی بدخشان به رسانه‌ها گفته بود، اعضای قطعه استشهادی (انتحاری) طالبان را کسانی تشکیل می‌دهند که قبلا عملیات‌های انتحاری را مقابل نیروهای خارجی انجام می‌دادند و او آن‌ها را «مرمان جان فدا و نترس» خوانده بود.

او افزوده بود، نیروهای انتحاری که در مرزها گماشته شده‌اند، آموزش‌های ویژه نظامی را پشت سرگذاشته‌ و اکنون برای عملیات‌های انتحاری آماده‌اند تا برای دفاع از کشور و «رضایت خدا» خودشان را «انتحار» کنند.

هرچند رئیس عمومی نیروهای سرحدی طالبان در مورد نیروهای‌ ویژه‌ که در مرزها مستقر خواهند شد معلوماتی ارائه نکرده، اما ممکن است همانند مرزهای شمالی، در مرزهای جنوبی، شرقی و غربی نیز نیروهای انتحاری مستقر شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم