ادامه ترور نظامیان دولت پیشین افغانستان؛ یک نظامی و بزرگ قومی کشته شدند

نظامیان و کارمندان حکومت پیشین افغانستان در حالی کشته می‌شوند که گروه طالبان پس از تصرف کابل عفو عمومی اعلام کرده و گفته بود که انتقام‌گیری نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع محلی در ولایت غور به روزنامه «هشت صبح» افغانستان گزارش دادند که یک نظامی دولت پیشین این کشور به اسم نصیر احمد وکیل‌زاده از سوی طالبان کشته شده است.

طالبان اما تاکنون در مورد این حادثه اظهارنظری نکرده است.

از سوی دیگر، منابعی در ولایت پروان به این روزنامه گفته‌اند که یک بزرگ قومی به نام «ماما غوث» در شهر «چاریکار» از سوی طالبان کشته شده است.

نظامیان و کارمندان حکومت پیشین این کشور در حالی کشته می‌شوند که طالبان پس از تصرف کابل با اعلام عفو عمومی گفته بود که قصد انتقام‌گیری ندارد.

جمع‌آوری پول از مردم در بلخ

از سوی دیگر، شهروندان ولایت بلخ ادعا کردند که طالبان برای تامین خرج و خوراک زمستانی‌شان از آنان پول جمع‌آوری می‌کنند.

به گفته ساکنان شهر مزار شریف، مسئولان طالبان از هر رهگذری مبلغ 20 تا 30 هزار افغانی پول نقد جمع‌آوری می‌کنند.

یکی از شهروندان مزار شریف به این روزنامه گفته است، طالبان به آنان خاطرنشان کرده که اگر هر رهگذر مبلغ دست‌کم 20 هزار افغانی (واحد پول افغانستان) را جمع‌آوری و به حوزه 12 امنیتی این گروه تحویل ندهد، «به خانه‌ها می‌آیند و با زور نان سه چاشت‌شان را می‌خورند.»

جمع‌آوری پول از شهروندان در افغانستان در حالی است که این کشور در بدترین شرایط اقتصادی به سر می‌برند و اخیرا سازمان «عفو بین‌الملل» هشدار داده که اگر به صورت فوری به شهروندان افغانستان کمک نشود، در آینده‌ای نزدیک فاجعه انسانی در این کشور رخ خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید