انفجار مین در افغانستان 2 کشته و 4 زخمی بر جای گذاشت

طی ماه‌های اخیر انفجار ماین (مین) کنار جاده‌ای و مغناطیسی قربانی‌های زیادی از شهروندان افغانستان و طالبان گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی انفجار دو حلقه ماین (مین)، در ولایت‌های (استان‌های) جلال آباد در شرق و بادغیس در شمال غرب افغانستان، 2 نفر کشته و 4 تن دیگر زخمی شدند.

منابع محلی، در ولایت ننگرهار گفته‌اند، در پی انفجار یک حلقه ماین، صبح پنج‌شنبه 25 نوامبر (4 قوس) در منطقه‌ قصبه، در ناحیه اول شهر جلال آباد، مرکز ننگرهار سه نفر زخمی شده‌اند.

به گفته منابع، این انفجار ناشی از ماین مغناطیسی بوده است که در یک سه‌چرخه جاگذاری شده بود.

هویت زخمی‌شدگان این رویداد تاکنون مشخص نیست اما پیش‌تر در رویدادهای مشابه اعضای طالبان در این ولایت هدف قرار گرفته‌ شده بودند.

یک منبع بیمارستانی در این ولایت، وقوع انفجار را تایید کرد و گفت، تاکنون یک زخمی به بیمارستان حوزوی ننگرهار انتقال یافته است.

همزمان، بازمحمد سروری، مسئول فرهنگی طالبان در ولایت بادغیس، از کشته‌شدن دو نوجوان، در پی وقوع انفجار در این ولایت خبر داد.

به گفته او، این انفجار، بعدازظهر چهارشنبه 24 نوامبر، در منطقه‌ای چشمه‌دزدک، ولسوالی (شهرستان) مقر زمانی رخ داده است که چند نوجوان در حال چراندن مواشی (دام) بودند و در نتیجه دو نوجوان 17 و 19 ساله کشته شدند.

مولوی عبدالستار صابر، فرماندهی امنیه بادغیس گفته‌ است، علاوه بر کشته‌شدن این دو نوجوان، یک کودک 10 ساله نیز زخمی شده است.

به نقل از منابع مردمی، این انفجار در نزدیک یک پاسگاه‌ امنیتی سربازان حکومت پیشین به‌وقوع پیوسته است و عامل کارگذاری ماین نیز جنگجویان طالبان‌اند.

این در حالی است که پیش‌تر، دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل «اوچا» در افغانستان اعلام کرد، بقایای مواد منفجر نشده‌ای که از زمان جنگ باقی‌مانده است هنوز هم از کودکان این کشور قربانی می‌گیرد.

«اوچا»، در اعلامیه‌ای گفته بود، با وجود کاهش جنگ و درگیری‌ها طی سه ماه‌ گذشته در افغانستان، آمار کودکانی که در پی انفجار ماین (مین) و مواد منفجر نشده‌ بقایای جنگ قربانی شده‌اند، همچنان نگران کننده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید