یک ولسوال طالبان در ولایت تخار کشته شد

طی ماه‌های اخیر ترور مقامات طالبان را شاخه خراسان گروه «داعش» به ‌عهده گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع محلی ولایت (استان) تخار در شمال افغانستان، از کشته‌شدن مولوی طیب، ولسوال گروه طالبان در ولسوالی (شهرستان) ورسج خبر داده‌اند.

به گفته منابع محلی، موتر (خودرو) حامل مولوی طیب، سه‌شنبه، 23 نوامبر (2 قوس)، در ولسوالی ورسج، با ماین (مین) کنار جاده‌ای برخورد کرده و این مقام طالبان کشته شده است.

به گفته منابع، او برای بازداشت فرمانده بصیر، از فرماندهان «جبهه مقاومت ملی»، به قریه ایمند ولسوالی ورسج رفته بود و پس از بازداشت او، هنگام بازگشت به‌سوی ولسوالی، این حادثه به‌وقوع پیوسته و فرمانده بصیر نیز در این رویداد زخمی شده است.

فرمانده بصیر و جنگجویان وابسته به او، به‌تازگی حمایت خود را از «جبهه مقاومت ملی افغانستان» به رهبری احمد مسعود در ولایت تخار اعلام کرده بودند.

گروه طالبان تاکنون در مورد کشته‌شدن مولوی طییب اظهار نظر نکرده‌ است.

از سوی دیگر، ژنرال مبین، سخنگوی فرماندهی امنیه کابل، بعد از ظهر سه‌شنبه، 23 نوامبر، اعلام کرد یک خودروی طالبان، در حوزه دوم امنیتی شهر کابل هدف انفجار بمب مغناطیسی قرار گرفته است که در نتیجه آن دو طالب زخمی شدند.

هرچند تاکنون مسئولیت این انفجارها را گروهی به عهده نگرفته، اما طی ماه‌های اخیر، شاخه خراسان گروه «داعش» حملات خویش را بر نظامیان و مقامات محلی طالبان افزایش داده است.

در همین پیوند، سه‌شنبه شب، 5 اکتبر، (13 میزان)، خودروی ولسوال «کامه» ولایت ننگرهار با ماین کنار جاده‌ای برخورد کرد که در این انفجار به شمول ولسوال، 2 طالب دیگر مجروح شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید