طالبان: دیپلمات‌های جدیدی در سفارت‌خانه‌های افغانستان معرفی می‌کنیم

با توجه به رویکرد و عملکردهای طالبان در داخل و خارج از این کشور به‌نظر می‌رسد این گروه تا به رسمیت شناخته شدن در صحنه بین‌المللی مسیر طولانی پیش‌رو داشته باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان خبر داد که در آینده‌ای نزدیک دیپلمات‌های جدیدی در سفارت‌خانه‌های افغانستان معرفی خواهند شد.

معاون سخنگوی طالبان، دو‌شنبه 22 نوامبر (1 قوس)، به شبکه‌ای تلویزیونی «طلوع نیوز» گفته است، به زودی به جای دیپلمات‌های حکومت پیشین که وظایف خویش را در نمایندگی‌های سیاسی افغانستان در خارج از کشور ترک کرده‌اند، دیپلمات‌های جدید معرفی می‌شود.

به گفته او، بیشتر نمایندگی‌های دیپلماتیک کابل، از سوی دیپلمات‌های حکومت پیشین مدیریت می‌شوند و طالبان با آن‌ها در ارتباط است، اما این گروه در نظر دارد، تا برخی از آن‌ها را برکنار و چهره‌های جدیدی را جایگزین کند.

معاون سخنگوی طالبان در حالی از معرفی دیپلمات‌های جدید برای سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های کابل خبر می‌دهد که تاکنون هیچ کشوری، حکومت «موقت» این گروه را به‎رسمیت نشناخته است.

برخی از دیپلمات‌های حکومت پیشین بر این باورند، تا زمانی‌که حکومت طالبان به‌رسمیت شناخته نشود، معرفی دیپلمات‌های جدید در نمایندگی‌های سیاسی کابل در خارج از این کشور ناممکن است.

طالبان با توجه به اقدامات و رفتارهای آن در پی اعلام تشکیل حکومت جدید و عدم پایبندی به حقوق شهروندان به‌ویژه زنان، به نظر می‌رسد این گروه برای به‌رسمیت شناخته‎ شدن، هنوز راهی طولانی در پیش داشته باشد.

از سویی دیگر، برخی از اعضای کابینه طالبان، از جمله سراج‌الدین حقانی، رهبر «شبکه حقانی» که به‌عنوان وزیر داخله طالبان انتخاب شده است، همچنان در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار دارند که این موضوع به‌رسمیت شناختن طالبان را چند گام به عقب برده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم