ادعای طالبان مبنی بر پرداخت سه ماه معاش کارمندان دولتی

پیش از این برخی نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل، معاش شماری از کارمندان صحی (بهداشت) و معارف (آموزش و پرورش) افغانستان را پرداخت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان ادعا کرد که قرار است معاش (حقوق) سه ماه کارمندان دولتی را پرداخت کند.

انعام‌الله سمنگانی معاون سخنگوی گروه طالبان، امروز شنبه، 20 نوامبر در توییترش نوشت که وزارت مالیه این گروه معاش سه ماهه کارمندان دولتی را به صورت یکجا پرداخت می‌کند.

گفتنی است که از سه ماه پیش یعنی زمانی که افغانستان به دست طالبان سقوط کرد تا کنون کارمندان دولتی این کشور معاش دریافت نکرده‌اند.

پس از به قدرت رسیدن طالبان در اواسط ماه اوت، آمریکا حدود 10 میلیارد ذخیره بانکی افغانستان را مسدود کرد تا این گروه نتواند از آن استفاده کند و کشورهای اروپایی نیز کمک‌های مالی‌شان را به این کشور قطع کردند.

در همین حال، وزارت دارایی آمریکا خواستار وضع تحریم‌های اقتصادی بیشتر بر طالبان شد.

تحریم‌ها علیه گروه طالبان، نظام بانکی افغانستان را فلج کرده و بر همه بخش‌های اقتصادی این کشور اثر گذاشته است و کماکان درباره توانایی گروه طالبان برای پرداخت معاش‌های کارمندان دولتی ابراز تردید وجود دارد.

قبل از این برخی نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل، معاش شماری از کارمندان صحی (بهداشت) و معارف (آموزش و پرورش) افغانستان را پرداخت کردند اما بسیاری از کارمندان این دو بخش هنوز هم معاشی دریافت نکرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید