منابع افغان: حامد کرزی و عبدالله عبدالله تحت نظر طالبان قرار دارند

تحت سلطه طالبان هر روز بیشتر بر محدودیت‌های اعمال شده علیه حامد کرزی و عبدالله عبدالله افزوده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«دویچه وله دری» به نقل از منابع خود گزارش داد که حامد کرزی رئیس جمهوری اسبق و عبدالله عبدالله رییس اجرایی سابق افغانستان در کابل تحت نظر طالبان به سر می‌برند.

این منابع که نخواستند نامشان فاش شود گفته‌اند، افراد طالبان رفت و آمد اشخاص به خانه‌ حامد کرزی و عبدالله عبدالله را زیر نظر گرفته‌اند و نمی‌گذارند عبدالله به بیرون از افغانستان سفر کند.

یک منبع نزدیک به عبدالله عبدالله که در حکومت سابق افغانستان کارمند ریاست مصالحه ملی بود و نخواست نامش فاش شود به «دویچه وله دری» گفت:«وضعیت داکتر عبدالله خوب نیست.»

این منبع افزود، قرار بود عبدالله در دو نشست در ایران و روسیه شرکت کند، ولی طالبان اجازه نداد تا او از افغانستان خارج شود.

این منبع نزدیک به عبدالله همچنین گفت:«وضعیت اقتصادی او (عبدالله) نیز خوب نیست داکتر عبدالله در واقع زیر نظارت است.»

یک کارمند دیگر ریاست مصالحه ملی سابق گفت که عبدالله عبدالله قصد داشت برای دیدار با خانواده‌اش به هند برود، ولی برایش اجازه بیرون شدن از افغانستان داده نشده است.

یک تن دیگر از نزدیکان عبدالله گفته است: «او می‌دانست با چنین محدودیت‌هایی مواجه می‌شود، ولی به‌رغم آن ماندن در افغانستان را ترجیح داد. ملاقات‌های داکتر عبدالله با مقام‌های کشورهای دیگر ادامه دارد و در این راستا محدودیتی وجود ندارد.»

در همین حال، ضیا آریا نژاد، نماینده پیشین پارلمان افغانستان گفته است، کرزی و عبدالله با گذشت هر روز با محدودیت‌های بیشتری روبه‌رو می‌شوند.

به گفته او، بسیاری سیاستمداران افغان که در داخل افغانستان گرفتار مانده‌اند، پنهانی زندگی می‌کنند و در بسیاری مواقع تلفن‌هایشان نیز خاموش است. او افزود:«عفو عمومی طالبان در واقع دامی برای این افراد است.»

تاکنون اما حامد کرزی و عبدالله عبدالله در مورد زیر نظارت بودن و یا محدودیت‌های اعمال شده علیه آنها، چیزی نگفته‌اند.

محمد خالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان اخیراً در یک سخنرانی حامد کرزی و عبدالله عبدالله را «جنایتکاران بزرگ» خوانده و گفت، خداوند با آنها محاسبه می‌کند و طالبان نیز با آنها محاسبه می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید