امرالله صالح: طالبان اعضای خانواده‌ مظنونین را شکنجه و خانه‌ها را غارت می‌کند

افسران و کارمندان ریاست عمومی امنیت ملی حکومت پیشین، در نامه‌ای سرگشاده نوشته‌اند، گروه طالبان آن‌ها را ردیابی کرده و به‌قتل می‌رساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امرالله صالح، معاون رئیس جمهوری پیشین افغانستان، گروه طالبان را به غارت خانه‌های مظنونین و شکنجه اعضای خانواده‌های آن‌ها متهم کرده است.

معاون رئیس جمهوری پیشین افغانستان، شنبه 20 نوامبر (28 عقرب)، در صفحه فیس‌بوک خود ضمن ادعای این که طالبان به هیچ قانون و اصول پای‌بند نیست، نوشت: «چپاول خانه‌های که تلاشی می‌کنند، توهین و تحقیر اعضای خانواده‌های مظنونین و حتی شکنجه‌ای آن‌ها هر روز دوام دارد.»

به باور امرالله صالح، در برابر ظلم و وحشتی که گروه طالبان در این کشور خلق کرده است، راهی به جز مقاومت برای شهروندان باقی نمانده است و او طالبان را یک گروه دست نشانده و شکست‌خورده خوانده است.

بر بنیاد یاداشت او، در بیست و یک سال گذشته، هیچ‌گاه از خانه‌های شخصی رهبران طالبان مستندسازی نشده است و حکومت‌ پیشین همواره به کرامت انسانی رهبران طالبان احترام گذاشته است، اما اکنون این گروه برخلاف آن رفتار می‌کند.

او توضیح داده است، هنگام بازداشت یکی از رهبران طالبان در یک سفر، نخست اعضای خانواده‌ای او را به خانه‌ای‌شان‌ منتقل و جابجا کرده و پس از آن این رهبر طالب را به زندان انتقال داده است، اما این روش قانون محور در بازداشت رهبران طالبان به ضعف حکومت پیشین مبدل شد.

معاون رئیس جمهوری پیشین افغانستان افزوده است، طالبان در برخی از نقاط افغانستان، چنان به غارت مصروف‌اند که گویا فردایی وجود نخواهد داشت.

در بخشی از یاداشت او آمده است، یکی از پزشکان در نامه‌ای به او نوشته است اکثر اعضای طالبان که از سوی او مداوا شده‌اند معتاد به مواد مخدراند و اعتیاد آن‌ها در حدی پیشرفته است که داروی بی‌هوشی به آن‌ها تاثیر ندارد و این اعضای طالبان اکنون به‌عنوان قاضی، دادستان و سرباز در حکومت طالبان منصب دارند.

امرالله صالح در حالی این ادعا را مطرح کرده است که برخی ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد در بعضی موارد اعضای طالبان دست به کشتار، شکنجه و بررسی خانه‌های اعضای نیروهای امنیتی حکومت پیشین زده‌اند.

حدود سه هفته قبل، افسران و کارمندان ریاست عمومی امنیت ملی حکومت پیشین، در نامه‌ای سرگشاده نوشته‌اند، گروه طالبان آن‌ها را ردیابی کرده و به‌قتل می‌رساند.

گروه طالبان پس از تسلط بر افغانستان، وارد خانه‌های شماری از رهبران حکومت پیشین شده و ویدیوهایی را از داخل خانه آن‌ها منتشر کردند، هنوز هم خانه و دفاتر برخی از رهبران پیشین در کنترول نیروهای طالبان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید