دو سناتور جمهوری‌خواه: باید مانع از شناسایی بین‌المللی طالبان شد

«طالبان را به‌‌دلیل رفتارشان نباید به رسمیت شناخت و عضویت‌ آنها در سازمان ملل مشروعیت این سازمان را زیر سؤال می‌برد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

لیندزی گراهام و مایکل والتز دو عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نوشته‌اند که باید «به هر قیمتی» از شناسایی بین‌المللی طالبان جلوگیری شود.

به گزارش «دی ویسترن ژورنال»، این دو عضو کنگره آمریکا در این نامه نوشتند: «طالبان به‌‌دلیل رفتارشان مستحق به رسمیت شناخته‌ شدن نیستند و عضویت طالبان در سازمان ملل، مشروعیت این سازمان را زیر سؤال می‌برد.»
به گفته آنان، تحریم‌های سازمان ملل علیه گروه طالبان نباید لغو شود و کرسی افغانستان در این سازمان نیز نباید در اختیار این گروه قرار گیرد.

گراهام و والتز همچنان نوشتند، طالبان حقوق زنان و دختران افغانستان را نقض، آزادی بیان و مطبوعات را سرکوب و روابط خود را با سازمان‌های تروریستی خارجی از جمله القاعده قطع نکردند.

به گفته این دو سناتور، طالبان همکاران پیشین نیروهای آمریکایی و ناتو نیز به قتل رساندند.

در این نامه با اشاره به بحران اقتصادی در افغانستان آمده است: «نیاز به کمک به این کشور افزایش یافته است اما سازمان ملل متحد مسئولیت دارد تا اطمینان حاصل کند که کمک‌‌ها میان افراد نیازمند توزیع می‌شود و طالبان از آن استفاده نمی‌توانند.»

گفتنی است که با توجه به افزایش نرخ فقر و بیکاری در افغانستان و برخورد تبعیض‌آمیز و انتقام‌جویانه گروه طالبان با برخی اقوام و کارمندان دولت سابق این کشور، تاکنون هیچ کشوری حاضر نشده دولت این گروه را به رسمیت بشناسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید