کارداشیان به انتقال دختران فوتبالیست افغان به بریتانیا کمک کرد

کارداشیان به همراه باشگاه «لیدزیونایتد» سفر بازیکنان زن فوتبالیست افغانستانی از پاکستان به بریتانیا را تسهیل کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کیم کارداشیان و آندره‌آ رادریتزانی، مالک تیم «لیدزیونایتد»، پنج‌شنبه، 18 نوامبر خالده پوپل، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال زنان افغانستان را در خروج 130 فوتبالیست زن این کشور به همراه خانواده‌هایشان از پاکستان به بریتانیا کمک کردند.

استرالیا پیشتر سفر اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان را به تاخیر انداخته بود، اما پرتغال به تیم جوانان زنان افغانستان اجازه ورود به این کشور داد.

اعضای تیم فوتبال نوجوانان زن افغانستان
اعضای تیم فوتبال نوجوانان زن افغانستان

بسیاری از فوتبالیست‌های زن افغانستان که از خانواده‌های فقیری هستند، از طریق سفارت بریتانیا در پاکستان، ویزای ورود به آن کشور را دریافت کردند اما به‌دلیل مشکلات مادی و عدم توجه جهانی به آنها نتوانستند بلیط هواپیما به بریتانیا تهیه کنند.

خالده پوپل که مقیم دانمارک است، برای حل مشکل این زنان تلاش بسیار کرد و در نهایت با کمک کارداشیان موفق به خروج آنها از پاکستان به‌سوی بریتانیا شد.

پوپل گفت که کارداشیان و برند تجاری لباس‌های او هزینه بلیط پرواز فوتبالیست‌های زن افغانستانی را پرداخت کرده است.

او در صفحه تویتتر خود نوشت: «از کیم کارداشیان و برند تجاری او به‌دلیل کمک مالی جهت پرداخت همه هزینه این پرواز از صمیم قلب تشکر می‌کنم.»

کاپیتان پیشین تیم فوتبال زنان افغانستان از رادریتزانی هم به‌دلیل کمک در خروج فوتبالیست‌های زن افغانستانی تشکر کرد.

مالک باشگاه فوتبال لیدزیونایتد هم در توییتر نوشت، از این که در حل مشکل زنان فوتبالیست افغانستان کمکی کرده، بسیار خرسند است.

پوپل همچنین یادآوری کرد که «موشه مارگریتن»، خاخام نیویورک نیز در این اقدام بشردوستانه نقش داشته است.

فوتباليست‌های زن افغانستانی در مسیر بریتانیا
فوتباليست‌های زن افغانستانی در مسیر بریتانیا

او اشاره کرد که فوتبالیست‌های زن در افغانستان شخصیت‌های شناخته‌شده‌ای هستند و زندگی آنها پس از روی کار آمدن افرادی که با ورزش زنان مخالفت دارند، بسیار در خطر بوده است.

از سوی دیگر «اتحادیه بین‌المللی بازیکنان حرفه‌ای فوتبال» از تلاش‌های خالده پوپل برای خروج فوتبالیست‌های زن از افغانستان تقدیر کرد.

خالده پوپل
خالده پوپل

«فیفا»، فدراسیون بین‌المللی فوتبال نیز در اکتبر گذشته اعلام کرد که اقداماتی برای خروج 57 بازیکن زن تیم‌های ملی فوتبال و بسکتبال افغانستان در حال انجام است.

پس از تصرف مجدد افغانستان توسط گروه طالبان، اقدامات محدودکننده بسیاری از جمله ممنوعیت آموزش، کار و ورزش علیه دختران و زنان افغانستانی اعمال شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید