مقام ارشد طالبان، کرزی، عبدالله و مسلمیار را «مجرمین بزرگ» خواند

طالبان: سوابق آنها به ما معلوم است و امارت اسلامی با آنها محاسبه خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد خالد حنفی، سرپرست وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» طالبان، حامد کرزی رئیس جمهوری سابق، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی سابق و فضل‌ هادی مسلمیار رئیس مجلس سنای سابق افغانستان را «مجرمین بزرگ» خواند و گفت، آنها اکنون از سوی طالبان «عفو» شده‌اند.

بر اساس ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی نشر شده، حنفی، سه‌شنبه، 16 نوامبر در نشستی در ولایت (استان) بلخ، گفت: «آیا مجرمینی بزرگتر از کرزی، عبدالله و مسلمیار وجود دارد؟ امارت اسلامی از آن‌ها حفاظت می‌کند ولی از دیگران نمی‌کند؟ سوابق تمام این‌ها به ما معلوم است.»

Advertisement

او افزود: «این‌ افراد این سرمایه‌های هنگفت را از کجا به دست آوردند؟ خداوند با این‌ها محاسبه خواهد کرد و انشالله مجاهدین (طالبان) نیز با آنها محاسبه خواهد کرد.»

کاربران افغان در واکنش به این ویدیو نوشته‌اند، گفته طالبان از محاسبه با این افراد، احتمالا محاکمه و زندانی‌کردن آنها خواهد بود.

حامد کرزی، عبدالله عبدالله و فضل‌هادی مسلمیار تنها مقامات دولت سابق افغانستان هستند که پس از سقوط کابل به دست طالبان، در پایتخت باقی ماندند.

کرزی که در گذشته نیز بارها طالبان را «برادر» خطاب کرده بود، همواره از سوی شهروندان افغان به طرفداری از این گروه متهم شده است. عبدالله عبدالله که یکی از مخالفان محمد اشرف غنی بود، پس از فرار غنی اعلام کرد که او در افغانستان می‌ماند.

اکنون طالبان اعلام کرده است که با آنها محاسبه می‌کند اما مشخص نیست که این محاسبه چگونه و چه زمان صورت خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید