اخراج 400 عضو طالبان؛ روند تصفیه ادامه دارد

خلیل همراز، مسئول مطبوعاتی دستگاه اطلاعاتی، طالبان هفته گذشته گفت 208 نفر را از صف طالبان بیرون کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله طالبان اعلام کرده است که کمیسیون تصفیه طالبان، طی چند روز گذشته، بیش از 400 عضو این گروه را از صفوف نیروهای امنیتی بیرون و شماری از آن‌ها را زندانی کرده است.

سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخله طالبان، یک‎شنبه، 14 نوامبر (23 عقرب)، در گفت‌وگو با روزنامه «هشت صبح» افغانستان گفته است این سربازان طالبان، به اتهام «سوءاستفاده از نام این گروه و آزار و اذیت شهروندان» از صفوف طالبان اخراج شده‌اند.

به گفته‌ او، از میان بیش از 400 سرباز طالب که از سوی کمیسیون تصفیه این گروه شناسایی و اخراج شده‌، شماری بازداشت و محبوس شده‌اند.

خلیل همراز، مسئول مطبوعاتی استخبارات (دستگاه اطلاعاتی)، طالبان، چهار‌شنبه 10 نوامبر (19 عقرب)، در یک نشست خبری در کابل گفت تاکنون 208 نفر را از صفوف طالبان بیرون کرده‌اند و بررسی‌ها در مورد دو هزار و 607 عضو دیگر جریان دارد.

همزمان مطیع‌الله روحانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در کندز، به رسانه‌های افغانستان گفت، «این گروه برای پاک‌سازی صفوف نظامیان خود از افراد خودسر، فرصت‌طلب و سود‌جو، یک کمیسیون را در ولایت کندز در شمال افغانستان ایجاد کرده است تا آن‌ها را شناسایی و برکنار کند.»

سخنگوی وزارت داخله طالبان درحالی از اخراج بیش از 400 عضو از نیروهای این گروه خبر می‌دهد که گزارش‌های معتدد از آزار و اذیت شهروندان توسط اعضای طالبان منتشر شده‌ است و برخی از آنها به‌صورت خودسر شهروندان را مورد بازجویی و آزار و اذیت قرار می‌دهند.

سخنگوی طالبان، پنج‌شنبه، 4 نوامبر، از بیانیه ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان، خبر داد که در آن آخندزاده درباره وجود افراد نفوذی در میان طالبان ابراز نگرانی کرده و گفته بود: «هر بزرگ (فرمانده طالبان) مکلف است تا افراد نامطلوبی را که امید اصلاح آنان وجود ندارد، از صفوف شان بیرون کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید