تیرباران دو زن عضو ارتش دولت سابق افغانستان در پکتیا

اخیرا افسران و کارمندان امنیتی حکومت پیشین افغانستان در نامه‌‌ای سرگشاده نوشته‌اند گروه طالبان آن‌ها را ردیابی کرده و به‌قتل می‌رساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع محلی در شهر گردیز ولایت پکتیا به رسانه‌های افغانستان تایید کردند که دو افسر زن عضو ارتش دولت پیشین افغانستان در این ولایت کشته شده‌اند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح»، منابع محلی گفته‌اند که این دو زن شامگاه جمعه 12 نوامبر کشته شدند و اجساد آنان صبح شنبه در ناحیه اول شهر گردیز یافت شده است. به گفته منابع محلی، این دو افسر زن نظامی سابق تیرباران شده‌اند.

این در حالی است که هفته گذشته در ولایت تخار در شمال افغانستان دو فرمانده ارتش حکومت پیشین این کشور توسط طالبان تیرباران‌ شدند.

اعضای ارتش حکومت پیشین افغانستان در حالی از سوی طالبان به‌قتل رسیده‌اند که ملا محمد یعقوب، سرپرست وزارت دفاع این گروه، اخیرا در یک نوار صوتی به فرماندهان و جنگجویان‌شان هشدار داده که بر اساس «عفو عمومی» هیچ‌کسی حق کشتن و تهدید کردن «مخالفان پیشین»‌ را ندارد.

اما خلاف دستور او، چندین عضو ارتش پیشین، طی روزهای اخیر توسط طالبان به‌قتل رسیده‌اند.

پیش‌تر افسران و کارمندان ریاست عمومی امنیت ملی حکومت پیشین، در نامه‌‌ای سرگشاده نوشته‌اند که گروه طالبان نظامیان و نیروهای امنیتی سابق را تحت تعقیب قرار داده و به‌قتل می‌رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید