طالبان دو فرمانده ارتش پیشین افغانستان را در «تخار» تیرباران کرد

ملا محمد یعقوب، سرپرست وزارت دفاع ملی طالبان به اعضای این گروه دستور داده بود که حق کشتن سربازان پیشین را ندارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع محلی در ولایت (استان) تخار در شمال افغانستان از تیرباران‌ دو فرمانده حکومت پیشین این کشور توسط طالبان خبر داده‌اند.

به گفته این منابع، اعضای طالبان، صبح سه‌شنبه، 9 نوامبر (18 عقرب)، شعیب آریایی و سهراب حقانی، فرماندهان حکومت پیشین را در ولسوالی (شهرستان) چاه‌آب ولایت تخار تیرباران کرده‌‌اند.

شعیب آریایی، در ارتش پیشین، ریاست ارکان کندک (گردان) نیروهای سرحدی (مرزی) در ولایت نیمروز در غرب افغانستان را به‌عهده داشت و سهراب حقانی نیز عضو نیروهای سرحدی پیشین بود.

منابع محلی افزوده‌اند، زمانی که این دو فرمانده‌ به‌سوی روستای «شینگ سقاو» در حرکت بودند با کمین جنگجویان طالبان مواجه شده‌ و به‌دست اعضای گروه طالبان تیرباران شدند.

اعضای ارتش حکومت پیشین در حالی از سوی طالبان به‌قتل رسیده‌اند که ملا محمد یعقوب، سرپرست وزارت دفاع ملی طالبان، اخیرا در یک نوار صوتی به فرماندهان و جنگجویان این گروه هشدار داده است که بر اساس «عفو عمومی» هیچ‌کسی حق کشتن و تهدید کردن «مخالفان پیشین»‌ را ندارد.

اما خلاف دستور او، چندین عضو ارتش پیشین، طی روزهای اخیر توسط طالبان به‌قتل رسیده‌اند. در تازه‌ترین مورد، یک سرباز پیشین، یک‌شنبه هفته جاری توسط یک فرمانده محلی طالبان، در شهر تالقان، مرکز ولایت تخار تیرباران شد.

پیش‌تر افسران و کارمندان ریاست عمومی امنیت ملی حکومت پیشین، در نامه‌‌ای سرگشاده نوشته‌اند گروه طالبان آن‌ها را ردیابی کرده و به‌قتل می‌رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید