آمریکا روند مهاجرت و کار برای پناهجویان افغان را تسهیل می‌کند

حدود 70 هزار افغان که از 30 ژوئیه وارد ایالات متحده شده‌اند از این اقدامات بهره‌مند خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت دفاع آمریکا، اعلام کرد که دولت ایالات متحده تصمیم گرفته است، روش‌های مهاجرت برای پناهجویان افغان را تسهیل کند تا آنها بتوانند سریعتر در جامعه آمریکایی ادغام شوند.

وزارت دفاع آمریکا، دوشنبه، 8 نوامبر، در بیانیه‌ای اعلام کرد که حدود 70 هزار افغان که از 30 ژوئیه وارد ایالات متحده شدند، از روش‌های ساده‌شده برای دریافت «گرین کارت» بهره‌مند خواهند شد. اجازه «اقامت ارزشمند» در ایالات متحده و همچنین مجوزهای کاری مختلفی که ممکن است به آن نیاز داشته باشند به آنان داده خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، این پناهندگان از هزینه‌های ثبت نام نیز معاف خواهند شد.

در این بیانیه به نقل از الخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی آمریکا آمده است: «با ایجاد روش‌های ساده‌تر و معافیت‌های هزینه‌ها، ما فرصت‌هایی را برای متحدان افغان خود ایجاد می‌کنیم و به آنها کمک می‌کنیم تا زندگی جدید خود را سریع‌تر در اینجا بازسازی کنند».

وی افزود: «این گام‌ها تعهد ما را به افغان‌هایی که در 20 سال گذشته کمک‌های ارزشمندی به ایالات متحده کردند و همچنین به افغان‌هایی که در معرض خطر هستند، نشان می‌دهد.»

بیش از 120 هزار نفر پس تصرف افغانستان به‌دست طالبان، از جمله دیپلمات‌ها، اتباع خارجی و همکاران افغان نیروهای آمریکایی و ناتو از این کشور تخلیه شدند.

از این تعداد، ایالات متحده میزبان 70 هزار پناهنده افغان بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم