سازمان جهانی بهداشت: 7 تُن تجهیزات طبی به افغانستان منتقل شد

پس از تسلط طالبان بر افغانستان این چهارمین محموله از کمک‌های پزشکی و دارویی به این کشور است که از قطر به کابل منتقل می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که 7 تُن تجهیزات طبی از کمک‌های این سازمان به کابل منتقل شده است که برای تداوی حدود 5 هزار کودک افغانستانی استفاده خواهد شد.

سازمان جهانی بهداست، با نشر یک خبرنامه اعلام کرد، هواپیمای حامل تجهیزات طبی، دوشنبه 8 نوامبر (17 عقرب) وارد میدان هوایی کابل شد.

بر بنیاد خبرنامه این سازمان، از این تجهیزات طبی ارسالی به کابل برای تداوی کودکان مبتلا به سوءتغذیه و دیگر کودکان بیمار استفاده خواهد شد.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، این چهارمین محموله‌ای کمک‌های طبی سازمان جهانی بهداشت است که از طریق قطر به میدان هوایی کابل منتقل می‌شود.

بر بنیاد اعلام سازمان جهانی بهداشت، این کمک‌ها نیازهای فوری یک‌ونیم میلیون شهروند افغانستانی که به خدمات بهداشتی نیاز دارند را برآورده خواهد کرد.

این در حالی است که پیش‌تر، سازمان جهانی بهداشت، هشدار داده است که در پی توقف بودجه صحی (بهداشتی) در افغانستان، 90 درصد مراکز بهداشتی در این کشور با خطر مسدود شدن مواجه است.

این نهاد بین‌المللی، دوشنبه، 6 سپتامبر (15 سنبله) در یک اعلامیه ضمن هشدار درباره احتمال مسدود شدن بیش از 2000 مرکز صحی، افزوده است که مسدود شدن این مراکز بهداشتی میلیون‌ها شهروند آسیب‌پذیر افغان را در معرض خطر قرار خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید