انتصاب 45 عضو طالبان در پست‌های کلیدی

جامعه جهانی بارها بر تشکیل حکومت فراگیر و همه‌شمول در افغانستان تاکید کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طالبان در ادامه تعیین مقامات دولتی، 45 نفر دیگر را در پست‌های مهم دولت «موقت» خود به‌عنوان والی، فرمانده امنیه و معاونان والی معرفی کرد اما همچنان از «همه‌شمول بودن» خبری نیست.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، یک‌شنبه، 7 نوامبر (15 عقرب)، فهرست اعضای جدید را که به گفته او بنا بر «لزوم دید»، ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر این گروه در مناصب مهم گماشته شده‌اند و نخستین انتصاب گسترده پس از تشکیل حکومت به‌شمار می‌رود را اعلام کرد.

بر بنیاد اعلام مجاهد، برای 17 ولایت، والی جدید و برای 10 ولایت فرمانده امنیه معرفی شده است، از این میان قاری بریال، به‌عنوان والی جدید کابل و قاری ولی جان حمزه، به‌عنوان فرمانده امنیه کابل که از پست‌های کلیدی در پایتخت به‌شمار می‌رود منصوب شده‌اند.

طالبان در حالی فرمانده‌ امنیه جدید برای کابل را معرفی کرد که مولوی حمدالله مخلص، یکی از فرماندهان کلیدی طالبان که قبلا فرماندهی امنیت کابل را به‌عهده داشت، در حمله اخیر شاخه خراسان گروه «داعش» به شفاخانه (بیمارستان) نظامی در کابل کشته شد.

اعضای این گروه از جمله اسحق آخوندزاده، به‌عنوان والی غزنی، عبدالغنی، والی بدخشان، نثار احمد، والی کندز، قاری بختیار، والی بغلان، عبدالله سرحدی، والی بامیان، نجیب‌الله رفیع، والی نیمروز و حاجی مالی‌خان، به‌عنوان والی لوگر انتخاب شده‌اند.

همچنان در بخش‌های امنیتی نیز، عزیزالله، به‎عنوان فرمانده امنیه کندز، صفی‌الله، فرمانده امنیه بغلان، مطیع‌الله، فرمانده امنیه بلخ، حبیب‌الله شاکر، فرمانده امنیه تخار، حذیقه، فرمانده امنیه فاریاب و عبدالحق حقانی، به‌عنوان فرمانده امنیه کنر منصوب شده‌اند.

در انتصابات جدید طالبان هم هیچ زن و نمایندگان دیگر اقوام افغانستان دیده نمی‌شود.

این درحالی است که جامعه جهانی بارها بر حکومت فراگیر تاکید کرده و گفته‌اند باید نماینده‌های تمام اقوام و زنان در حکومت سهم معنادار داشته باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید