تلاش آلمان برای برقراری روابط دیپلماتیک با طالبان

پس از تشکیل حکومت «موقت» طالبان تاکنون هیچ کشوری آن را به‌رسمیت نشناخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روزنامه آلمانی «ولت ام زونتاگ»، از تلاش‌های دولت آلمان برای برقراری ارتباط با گروه طالبان خبر داده و نوشته است مارکوس پوتسل، سفیر آلمان طی هفته‌های آینده به کابل سفر خواهد کرد.

«ولت ام زونتاگ»، با استناد به منابعی در دولت آلمان گزارش داده، پوتسل در سفر خود به کابل، قرار است با مقامات حکومت «موقت» طالبان در مورد چگونگی بازگشت دیپلمات‌های این کشور به افغانستان گفت‌وگو کند.

بر بنیاد گزارش این روزنامه، دادستان فدرال آلمان نیز در حال بررسی است که اگر طالبان را به‌عنوان یک قدرت سیاسی در نظر بگیرد، چگونه در مورد آن تعداد از اعضای طالبان که هنوز در لیست گروه‌های تروریستی قرار دارند تحقیق کند.

این روزنامه، همچنان هدف از این اقدام دولت آلمان را برقراری ارتباط با طالبان، برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به شهروندان افغانستانی عنوان کرده است .

گزارش می‌افزاید، به‌رسمیت شناختن گذرنامه‌هایی که از سوی طالبان توزیع می‌شود نیز در دستور کار خواهد بود و این کار می‌تواند در زمینه خروج همکاران محلی سابق آلمان کمک کند و روند خروج امن را فراهم سازد.

این روزنامه آلمانی در حالی از تلاش‌های آلمان برای برقراری ارتباط با طالبان خبر می‌دهد که تاکنون هیچ کشوری حکومت «موقت» این گروه را به‌رسمیت نشناخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید