انفجار در ولایت ننگرهار دست‌کم 3 کشته بر جای گذاشت

طی ماه‌های اخیر شاخه خراسان گروه «داعش» حملات خود را علیه اعضای طالبان در ننگرهار شدت بخشیده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع محلی در ولایت (استان) ننگرهار در شرق افغانستان، از وقوع دو انفجار در شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت خبر داده و گفته‌اند دست‌کم سه نفر کشته شده‌اند.

به گفته شاهدان عینی، یک انفجار ظهر یک‌شنبه، 7 نوامبر (15 عقرب)، در حوزه دوم امنیتی شهر جلال‌آباد به‌قوع پیوست و سه تن از محل حادثه به شفاخانه (بیمارستان) حوزوی این ولایت انتقال یافتند.

برخی رسانه‌های افغانستان، از وقوع دو انفجار در شهر جلال آباد خبر داده‌اند.

منابع بیمارستانی تایید کرده‌اند که تاکنون پیکر سه نفر از محل وقوع این انفجارها به بیمارستان انتقال یافته‌ است و هنوز مشخص نیست که قربانیان، عضو گروه طالبان‌ هستند یا از غیرنظامیان.

تاکنون مسئولیت این انفجارها را هیچ گروهی برعهده نگرفته و گروه طالبان هم در این مورد ابراز نظری نکرده‌ است.

طی ماه‌های اخیر، خودروهای اعضای طالبان و نظامیان این گروه، بارها در شهر جلال‌آباد هدف انفجار ماین (مین‌) جاسازی شده‌ اعضای‌ شاخه خراسان گروه «داعش» قرار گرفته‌ است.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، در کنار هدف قرار گرفتن اعضای طالبان، قتل‌های هدفمند شهروندان و فعالان مدنی نیز در شهر جلال‌آباد افزایش یافته است.

همچنان منابع محلی، چهار‌شنبه 3 نوامبر (12 عقرب)، در ولایت ننگرهار گفته‌اند، حوالی ساعت 12 ظهر به وقت محلی، یک خودروی حامل نیروهای طالبان در شهر جلال‌آباد، هدف حمله قرار گرفته که در نتیجه آن، دو غیرنظامی کشته و پنج تن دیگر به‌شمول دو عضو طالبان زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید