یک دختر جوان در پی انفجار در ولایت غور افغانستان کشته شد

ملا محمد یعقوب، سرپرست وزارت دفاع ملی طالبان گفته بود اعضای این گروه حق ندارد بخاطر عقده‌های شخصی کسی را به‌قتل برساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع محلی ولایت غور، در غرب افغانستان می‌گویند که در پی وقوع یک انفجار در ولسوالی دولت‌یار، دختر یک عضو پیشین نیروهای امنیتی این کشور کشته شده است.

این منابع گفته‌اند، جمعه 5 نوامبر (14 عقرب)، یک ماین (مین) جاسازی شده در داخل حمام خانه‌ای از نیروهای حکومت پیشین، در روستای دهمردی انفجار کرده و جان دختر جوان این عضو نظامی‌ پیشین را گرفته است.

به گفته منابع محلی، پدر این دختر قبلا با یک عضو گروه طالبان خصومت شخصی داشت، اما هنوز مشخص نیست که ماین از سوی عضو طالب جاسازی شده بوده یا گروه دیگر.

این در حالی است که پیش‌تر ملا محمد یعقوب، سرپرست وزارت دفاع ملی طالبان در سخنرانی خود گفته بود، در نقاطی «افراد طالبان کسانی را به خاطر دشمنی کشته‌اند، در حالی‌ که طالبان عفو عمومی اعلام کرده و این شامل همه مخالفان می‌شود.»

ملا محمد یعقوب به عناصر این گروه دستور داده است، نباید بخاطر عقده و خصومت‌های شخصی، کسی را تهدید کنند یا به قتل برسانند، در صورتی‌که چنین موردی وجود داشته باشد باید از طریق قانون و محاکمه حل و فصل شود.

در بخشی از صحبت‌های ملا محمد یعقوب آمده بود: «اگر کسی قاتل برادر، پدر یا پسرش است که در اداره قبلی (حکومت پیشین) به او رسیدگی نشده، باید آن را محکمه تصمیم بگیرد. اگر کسی خودسرانه عمل کند به او جزا داده می‌شود.»

با آن‌که عفو عمومی شامل تمام شهروندان می‌شود و نیروهای امنیتی حکومت‌ پیشین نیز مورد عفو قرار گرفته‌اند، اما برخلاف ادعای طالبان، بارها ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند که حکایت از کشتن، شکنجه و ضرب و شتم نیروهای امنیتی پیشین توسط اعضای طالبان دارد.

به‌نظر می‌رسد که برخی از اعضای گروه طالبان، بدون توجه به‌دستور سران خود، بگونه‌ای خودسرانه عمل می‌کنند و در مواردی نیز دست به‌اقداماتی زده‌اند که خلاف وعده‌های طالبان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید