دو انفجار در افغانستان 4 کشته و 10 زخمی برجای گذاشت

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، شاخه خراسان گروه «داعش» مسئولیت اغلب حملات در ننگرهار را به‌‌عهده گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی وقوع دو انفجار در ولایات ننگرهار در شرق افغانستان و کندز در شمال شرق این کشور، 4 غیرنظامی به شمول دو کودک کشته و 10 تن دیگر زخمی شدند.

منابع محلی، چهار‌شنبه 3 نوامبر (12 عقرب)، در ولایت ننگرهار گفته اند، حوالی ساعت 12 ظهر به وقت محلی، یک خودروی حامل نیروهای طالبان در شهر جلال آباد، هدف انفجار قرار گرفته که در نتیجه آن، دو غیرنظامی کشته شدند و پنج تن دیگر به‌شمول دو عضو طالبان زخمی شده‌اند.

به گفته منابع، این انفجار در منطقه شاه برهان جلال آباد به‌وقوع پیوسته است، اما در مورد نوعیت آن معلومات ارائه نکرده‌اند. پیش‌ از این بیش‌تر انفجارها که خودروهای طالبان را در این ولایت هدف قرار داده، ناشی از ماین کنار جاده‌ای بوده‌اند.

گروه طالبان تاکنون به‌طور رسمی در این مورد ابراز نظر نکرده است، مسئولیت این انفجار را هم هنوز گروهی به‌عهده نگرفته است.

همزمان از ولایت کندز در شمال شرق افغانستان نیز خبر رسید که در پی انفجار مرمی (گلوله) هاوان، در روستای پل سیدمختار، ولسوالی چهاردره این ولایت، دو کودک کشته و پنج کودک دیگر زخمی شده‌اند.

به گفته یک منبع محلی، زمانی‌که کودکان با یک مرمی هاوان منفجر نشده سرگرم بازی بودند، مرمی هاوان منفجر شده و از آنها قربانی گرفت.

محمد نعیم منگل، رئیس شفاخانه (بیمارستان) حوزوی قندز، ضمن تایید کشته‌شدن دو کودک در این انفجار، وضعیت صحی دو نفر از زخمی‌ها را نیز وخیم توصیف کرده است.

منابع محلی در کندز افزوه‌اند، قربانیان این انفجار، کودکانی‌اند که کمتر از 10 سال سن دارند. منابع طالبان تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده است.

به‌نظر می‎رسد که این مرمی منفجر نشده، از زمان جنگ حکومت پیشین افغانستان با گروه طالبان باقی‌مانده است.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، شاخه خراسان گروه «داعش»، حملات خویش بر طالبان را افزایش داده است.

در حمله سه‌شنبه 2 نوامبر، بر شفاخانه نظامی در کابل، 15 نفر کشته و 34 نفر زخمی شدند. «داعش» مسئولیت این حمله را در حالی برعهده گرفت که طالبان ادعا کرده بود «داعش» در افغانستان وجود فیزیکی ندارد و قادر به سربازگیری نیست.

سخنگوی طالبان همواره حضور شاخه خراسان گروه «داعش» را تبلیغات و بزرگ‌نمایی رسانه‌های غربی عنوان کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید