آسوشیتد پرس: طالبان در بیمارستان‌ها مسجد می‌سازد اما حقوق کارمندان را پرداخت نمی‌کند

پیش از این، بانک جهانی بخش بزرگی از نیازمندی‌های نزدیک به سه هزار شفاخانه افغانستان، از جمله معاش کارکنان صحی را تامین می‌کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«آسوشیتید پرس»، در گزارشی از ساخت مسجد در داخل شفاخانه‌ها (بیمارستان‌ها) توسط گروه طالبان در افغانستان خبر داده و اعلام کرد که مسئولان طالبان به مشکلات پزشکان و کارمندان توجه نمی‌کنند.

یکی از مسئولان طالبان در پاسخ به شکایت کارمندان یکی از شفاخانه‌ها گفته است: «شما نمازتان را بخوانید، بقیه کارها را خدا درست می‌کند.»

در گزارش آسوشیتد پرس به عنوان نمونه، عملکرد جاوید احمدی، مسئول شفاخانه «20 بستر میر بچه کوت» به تصویر کشیده شده که او مسجدی را در محوطه این شفاخانه ساخته و پزشکان و پرستاران را با تفکیک جنسیتی به نمازخواندن وادار می‌کند.

در این گزارش گفته شده که احمدی به کارمندان شفاخانه توصیه کرده که نمازشان را بخوانند، بقیه کارها را خدا درست می‌کند.

بر اساس این گزارش، این شفاخانه با مشکلات زیادی، از جمله کمبود دوا (دارو)، سوخت و تاخیر در پرداخت معاش کارمندان و پزشکان روبرو است، اما اولین اقدام احمدی ساخت مسجد در محوطه این شفاخانه بوده است.

آسوشیتد پرس ماجرای شفاخانه «20 بستر میربچه کوت» را نمونه‌ای از رفتار طالبان با بخش‌ صحی (بهداشت) افغانستان خواند.

با به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان و قطع کمک‌های مالی جامعه جهانی، بخش صحی این کشور با مشکلات فراوانی روبه‌رو شده است.

قبل از این، بانک جهانی بخش بزرگی از نیازمندی‌های نزدیک به سه هزار شفاخانه افغانستان، از جمله معاشات (حقوق) کارمندان صحی را تامین می‌کرد.

گفتنی است که گروه طالبان تاکنون قادر به پرداخت معاشات هیچ بخشی در افغانستان نبوده و از زمان تصرف کابل تاکنون همواره از کشورهای اروپایی و حتی از آمریکا خواستار کمک شده است. این در حالی است که این گروه، حکومت قبلی افغانستان را به‌دلیل حمایت شدن از سوی آمریکا، «حکومت کافر» می‌خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم