هبت‌الله آخندزاده رهبر طالبان برای نخستین بار در انظار عمومی ظاهر شد

رهبر طالبان با حضور در یک مهمانی در قندهار جنوب افغانستان ده دقیقه برای سربازان و دانش‌آموزان سخنرانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات طالبان، یکشنبه، 31 اکتبر، اعلام کردند که ملا هبت‌الله آخندزاده رهبر این گروه که از زمان انتصاب در سال 2016 تاکنون به‌طور رسمی در هیچ مناسبتی ظاهر نشده بود، شامگاه شنبه در یک مهمانی در قندهار جنوب افغانستان شرکت کرد.

حکومت طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که هبت‌الله آخندزاده در یک تجمع بزرگ در مدرسه «دارالعلوم الحکیم» حاضر شد و ده دقیقه برای سربازان و دانش‌آموزان سخنرانی کرد.

سخنرانی آخندزاده، به‌صورت فایل صوتی از طریق حساب‌های رسمی مسئولان طالبان پخش شده است.

در این فایل صوتی، صدای آخندزاده هنگام خواندن دعا به‌طور واضح شنیده نمی‌شود.

یک منبع محلی اعلام کرد که آخندزاده با کاروانی متشکل از دو خودروی تحت حفاظت بسیار شدید امنیتی وارد این مدرسه تعلیم قرآن در قندهار شد. گفته شده که او اجازه عکسبرداری از حضور خود در این سخنرانی را نداده است.

از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، افراد مختلفی از جنگجویان و رهبران این گروه وارد کابل شدند اما رهبر طالبان که محل اختفای او همچنان نامعلوم است، به پایتخت نرفته است.

بلال کریمی، سخنگوی طالبان پیشتر فاش کرد که آخندزاده در شهر قندهار به سر می‌برد. او خاطر نشان کرد که رهبر طالبان به زودی در انظار عمومی ظاهر خواهد شد.

آخندزاده از سال 2016 رهبری طالبان را برعهده داشت، زمانی که از یک شخصیت مبهم به رهبری این گروه تبدیل شد.

او پس از تصدی این پست با مشکلات فراوانی روبرو شد، به‌خصوص که میان اعضای طالبان اختلاف و صفوف این جنبش برای مدت کوتاهی در جنگ برسر قدرت از هم گسیخته شد.

در مورد وظایف روزانه آخندزاده اطلاعات کمی وجود دارد، چراکه حضور عمومی او تا حد زیادی به ارسال پیام‌های سالانه در تعطیلات محدود می‌شود.

علاوه بر این از آخندزاده تنها یک عکس که توسط طالبان منتشر شده، در دسترس است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید