پرداخت پاداش مالی توسط طالبان به بازماندگان عناصر انتحاری

سراج‌الدین حقانی، وزیر موقت کشور در دولت طالبان اعلام کرد که به ده‌ها خانواده عناصر انتحاری زمین و پول پرداخت خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان در حالی که به دنبال رسمیت‌یافتن بین‌المللی و نشان‌دادن چهره‌ای مسالمت‌جو از خود در جامعه جهانی است در اقدامی تحریک‌آمیز اعلام کرد، به بازماندگان عناصر انتحاری مهاجم به نیروهای آمریکایی و ارتش پیشین افغانستان پول و قطعات زمین پاداش خواهد داد.

سعید خوستی، سخنگوی وزارت کشور طالبان، شامگاه سه‌شنبه، 19 اکتبر، در صفحه توییتر خود نوشت که سراج‌الدین حقانی در دیدار با خانواده برخی عناصر انتحاری در یکی از هتل‌های کابل، پیشنهاد پاداش به این خانواده‌ها را مطرح کرده است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز گزارش داد که حقانی در یک دیدار، عناصر انتحاری وابسته به طالبان را «فدائیان و قهرمانان کشور و دین» توصیف کرد.

عناصر طالبان
عناصر طالبان

حقانی در آن دیدار مبلغ 112 دلار به خانواده هر انتحاری پرداخت کرد و گفت که به هر خانواده یک قطعه زمین نیز هدیه خواهد داد.

این اقدام در حالی است که طالبان می‌کوشد با جهان روابط دپلماتیک برقرار کرده و برای دولت خود رسمیت بین‌المللی کسب کند.

رفتار طالبان در محکوم کردن حملات انتحاری اخیر توسط گروه «داعش» و همزمان وعده پاداش به بازماندگان عناصر انتحاری وابسته به خود، معیارهای دوگانه و تناقض رفتاری این گروه را نشان می‌دهد.

تصاويری از حقانی
تصاويری از حقانی

پیشتر طالبان در نشست با مقامات دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی خواستار کمک‌های مالی به مردم افغانستان شد. هم‌اکنون اکثریت شهروندان افغانستان دچار فقر شدید بوده که پیامد بحران عمیق اقتصادی این کشور پس از روی کار آمدن طالبان است.

گروه طالبان پس از تصرف کامل افغانستان اعلام کرد، اجازه نخواهد داد این کشور به مکانی امن برای گروه‌های تروریستی جهت حمله به کشورهای غربی و همسایگان تبدیل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید