متهم شدن طالبان به بریدن سر یک بازیکن تیم ملی والیبال زنان افغانستان

در پی بریده شدن سر یک عضو تیم ملی والیبال زنان افغانستان و متهم شدن عناصر گروه طالبان در رابطه با این جنایت، دیگر بازیکنان به زندگی مخفیانه روی آورده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اخیرا یکی از اعضای تیم ملی والیبال زنان افغانستان جنگجویان گروه طالبان را به سر بریدن یکی از همکاران خود متهم کرد.

مژگان سادات یکی از اعضای تیم ملی والیبال زنان افغانستان در توییتی نوشت:«لطفاً به بازیکنان والیبال زنان افغانستان کمک کنید و صدای ما را بشنوید. یکی از بازیکنان توسط این تروریست‌ها کشته شد و ما نمیخواهیم دیگر بازیکنان خود را از دست بدهیم.»

Advertisement

به گفته سادات، بازیکنان تیم ملی والیبال از ترس پنهان شده و در کابل گیر کرده‌اند. او نوشت: «هیچ کس صدای ما را نشنید. لطفا ما را از افغانستان بیرون کنید.»

در همین حال، دو بازیکن سابق این تیم به شبکه بی بی سی گفتند که بازیکنان تیم والیبال افغانستان بخاطر طالبان پنهان شده‌اند و یکی از آنها ماه گذشته کشته شد.

بنا به گفته سازمان‌های مهاجرتی، پس از تسلط کامل طالبان بر افغانستان، حدود 100 هزار شهروند افغان طی دو هفته از ماه اوت توسط آمریکا و متحدانش از این کشور خارج شدند.

با این حال وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که بسیاری از دارندگان ویزای مهاجرت موفق به خروج از افغانستان نشدند.

فرودگاه کابل همچنان بر روی پروازهای غیر‌نظامی بسته است و مشخص نیست چه کسی مدیریت این فرودگاه را برعهده دارد.

آخرین نیروهای نظامی آمریکا در 31 اوت گذشته افغانستان را ترک کردند و از آن تاریخ تاکنون تعداد بسیار اندکی از شهروندان غربی از طریق فرودگاه کابل و مزارشریف موفق به خروج از افغانستان شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید