زندگی آزاد و آرام کودکان پناهنده افغان در کره جنوبی

کره جنوبی 400 افغان را به سئول انتقال داده و به آنان پناهندگی داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برای یک دختر جوان پناهجوی افغان، زندگی جدیدش در کره جنوبی آزادی‌هایی را به ارمغان آورده است، آزادی‌هایی که در افغانستان از او سلب می‌شد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این دختر پناهجوی افغان روز چهارشنبه 13 اکتبر پس از تمام کلاس تکواندوی خود به خبرنگار این خبرگزاری، گفت: «در افغانستان نمی‌توانیم مانند مردان آزادانه فعالیت کنیم، اکنون انجام تکواندو بدون حجاب برایم رضایت بخش است.»

او یکی از 400 شهروند افغانستانی است که در ماه اوت توسط کره جنوبی تخلیه شده‌اند. این شهروندان افغانستانی در چارچوب یک برنامه ویژه به منظور اعطای اقامت طولانی مدت به افغان‌هایی که خدمات ویژه‌ای به کره جنوبی ارائه کرده‌اند، به سئول رسیدند.

کره جنوبی به تازگی اعلام کرد که به عنوان بخشی از برنامه «ادغام اجتماعی» به پناهندگان افغان کلاس زبان کره‌ای ارائه می‌کند و همه این پناهندگان اکنون کارت ثبت نام را دریافت کرده‌اند.

یکی دیگر از پناهندگان افغان در کلاس تکواندو به خبرنگار رویترز گفت: «بیشتر تجربیات من در زندگی در افغانستان تا کنون جنگی بوده است همیشه حتی از والدینم فقط در مورد جنگ شنیدم. اکنون زندگی در کره امن و پایدار است و من از زندگی لذت می برم.»

پس از سقوط کابل به دست گروه طالبان در ماه اوت سال جاری، بیشتر کشورها کارمندان افغان و خانواده‌های‌شان را از کابل خارج کرده و به آنها پناهندگی دادند.

در همین راستا دولت کره جنوبی نیز 400 شهروند افغان را به سئول انتقال داده و به آنها پناه داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید