رزمایش نظامی روسیه در تاجیکستان در نزدیکی مرز با افغانستان

این رزمایش نظامی از سوی سازمان پیمان امنیت جمعی شامل روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، ارمنستان، بلاروس و تاجیکستان که مرزهای وسیعی با افغانستان دارد، انجام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال نگرانی‌های بین‌المللی در پی تسلط طالبان بر کابل، روسیه و کشورهای آسیای میانه هم‌پیمان با مسکو در چارچوب سازمان پیمان امنیت جمعی در تلاش برای حفظ نفوذ و مقابله با خطرات احتمالی از سوی افغانستان نیروهای خود را در مرز با این کشور مستقر کرده‌ و اقدام به رزمایش نظامی کرده‌اند.

در همین راستا آژانس اطلاعاتی روسیه چهارشنبه 13 اکتبر اعلام کرد که این کشور در روزهای 22 و 23 اکتبر رزمایش نظامی در نزدیکی مرز تاجیکستان با افغانستان انجام می‌دهد.

این رزمایش نظامی از سوی سازمان پیمان امنیت جمعی شامل روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، ارمنستان، بلاروس و تاجیکستان که مرزهای وسیعی با افغانستان دارد، انجام می‌شود.

این در حالی است که رهبران روسیه و چین به عنوان دو قدرت بزرگ همسایه با افغانستان در اجلاس مجازی سران «گروه 20» که سه‌شنبه در ایتالیا درباره افغانستان برگزار شد، شرکت نکردند که این نشان از مواضع متفاوت این دو کشور با مواضع بین‌المللی در مورد فوریت مسئله کمک به افغانستان است.

سران گروه بیست در اجلاس سه‌شنبه درباره ارائه کمک‌ به مردم افغانستان توافق کردند. اتحادیه اروپا نیز در افتتاحیه این اجلاس از ارائه کمک یک میلیارد یورویی خود به مردم افغانستان و کشورهای همسایه پذیرای پناهجویان و آوارگان افغان خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید