بایدن درباره وضعیت افغانستان با رهبران گروه 20 گفت‌وگو کرد

نخست وزیر ایتالیا: چین و روسیه در اجلاس گروه 20 درباره افغانستان شرکت نکردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و رهبران شرکت کننده در اجلاس سران گروه 20 در ایتالیا اوضاع افغانستان و از جمله تهدیدهای گروه «داعش» را مورد بحث قرار دادند.

کاخ سفید سه‌شنبه، 12 اکتبر، اعلام کرد که رهبران گروه 20 همچنین بر تعهد خود برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان از طریق سازمان‌های مستقل بین‌المللی تاکید کردند.

اجلاس سران گروه 20 که به بحث درباره وضعیت افغانستان اختصاص یافته روز سه‌شنبه آغاز به کار کرد و در این رابطه ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا گفت:« چین و روسیه در اجلاس گروه 20 درباره افغانستان شرکت نکردند.»
کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که اخیرا داعش حملاتی را در افغانستان انجام داده که در یکی از این حملات، در 8 اکتبر، 55 نفر در مسجد شیعیان کشته شدند.

به گفته کاخ سفید، رهبران گروه 20 همچنین بر ضرورت اطمینان از خروج امن خارجی‌ها و شرکای افغان آنان از افغانستان صحبت کردند.

این گروه بر وعده خود مبنی بر ارائه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان از طریق سازمان‌های مستقل بین‌المللی تاکید کرد.

ایالات متحده که در ماه اوت پس از یک جنگ بیست ساله از افغانستان خارج شد، متعهد شد که از ابزارهای دیپلماتیک، بشردوستانه و اقتصادی برای پاسخ به وضعیت نگران کننده افغانستان استفاده کند.

تسلط کامل طالبان بر افغانستان در پی خروج ناگهانی آمریکا و فروپاشی دولت اشرف غنی باعث ناامنی و موجی از آوارگی و نگرانی‌های فزاینده بین‌المللی درباره وخامت اوضاع انسانی در این کشور شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید