مرکل: به رسمیت شناختن طالبان در دستور کار نیست

کشورهای عضو گروه 20 تعهد کردند که به مردم افغانستان کمک می‌کنند اما این به معنای به رسمیت شناختن دولت طالبان نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در ویدیو کنفرانسی در مقابل اجلاس سران گروه 20 گفت که مسأله به رسمیت شناختن طالبان در افغانستان در دستور کار اجلاس گروه 20 نیست زیرا این دولت فراگیر نیست.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، صدراعظم آلمان سه‌شنبه، 12 اکتبر، در این اجلاس گفت: «من و سیاستمداران دیگر طبق ارزیابی‌مان توضیح دادیم که دولت طالبان فراگیر نیست و از این رو موضوع به رسمیت شناختن آن در دستور کار نیست.»

مرکل افزود: «ادامه مذاکراتی که در حال حاضر از سوی طرف آلمانی با طالبان از مدتی پیش در جریان است، لازم و ممکن است. مقابله با تروریسم از طریق این نشست‌ها محوری است.»

او گفت، امروز بار دیگر تاکید کردیم ما در آلمان امسال 600 میلیون یورو برای حل مشکلات انسانی افغانستان اختصاص خواهیم داد؛ زیرا نیاز به اجتناب از فروپاشی اقتصادی افغانستان داریم.

مرکل گفت، طالبان باید برای همه نهادهای سازمان ملل سهولت انتقال و توزیع کمک‌ها را تضمین کند و این گروه باید به حقوق زنان و دختران احترام بگذارد.

از سوی دیگر، در اجلاس امروز سران بیشتر اعضای گروه 20 تعهد کردند که به مردم افغانستان کمک می‌کنند اما بسیاری تاکید داشتند که این به معنای به رسمیت شناختن دولت طالبان نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید