اتحادیه اروپا یک میلیارد یورو کمک به افغانستان اختصاص می‌دهد

آنتونی گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل متحد درباره خطر فروپاشی اقتصاد افغانستان هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اورزولا فن در لاین،‌ رئیس کمیسیون اروپا از اختصاص کمک یک میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به افغانستان خبر داد و افزود قرار است این طرح کمک در نشست گروه G20 ارائه شود.

رئیس کمیسیون اروپا، سه‌شنبه، 12 اکتبر (20 میزان)، ضمن اعلام این موضوع افزود که اتحادیه اروپا برای جلوگیری از فروپاشی اقتصاد افغانستان تلاش خواهد کرد.

نشست سران گروه G20 در مورد افغانستان، اکنون در ایتالیا در حال برگزاری است و بنا به اعلام رئیس کمیسیون اروپا در این اجلاس، موضوع اختصاص کمک به افغانستان با سایر رهبران اقتصادهای ثروتمند جهان به بحث گذاشته می‌شود.

فن در لاین در بیانیه خود با اظهار این که نباید شهروندان افغانستان بهای عملکرد طالبان را بپردازند، افزود که این کمک مالی برای شهروندان افغانستان و کشورهای همسایه آن اختصاص یافته که در کمک‌رسانی به آوارگان و پناهجویان افغانستانی در خط مقدم قرار دارند.

این در حالی است که بر اساس گزارش‌ها، رهبران اتحادیه اروپا با نمایندگان طالبان در شهر دوحه پایتخت قطر دیدار کرده‌اند.

از طرفی آنتونیو گوتریش، دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن هشدار درباره خطر فروپاشی اقتصاد افغانستان از کشورهای جهان خواست به این کشور کمک کنند.

گوتریش، دوشنبه، 11 اکتبر (19 میزان)، گفته است وضعیت اقتصادی در افغانستان، حتی قبل از سقوط حکومت پیشین و مسدود شدن دارایی‌های این کشور توسط ایالات متحده در اثر خشکسالی و شیوع ویروس کرونا متاثر شده بود.

دبیرکل سازمان ملل گفت که بانک‌های افغانستان در حال مسدود شدن است و مردم در این کشور در سایه بی‌ثباتی و نبود خدمات بهداشتی، درمانی و کمبود غذا و دارو با بحران انسانی مواجه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید