کشف گور‌های دسته‌جمعی نیروهای «جبهه مقاومت» در ولایت پنجشیر

ریگستانی: «هنوز از دایکندی و سایر نقاط هزاره‌نشین خبری نیست که چی‌ گورهای دیگری کشف خواهد شد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان محلی در ولایت پنجشیر در شرق افغانستان از کشف 3 گور دسته‌جمعی متعلق به نیروهای «جبهه مقاومت ملی» به رهبری احمد مسعود که در نبرد با طالبان کشته شده‌اند، خبر دادند.

به گفته مسئولان محلی پنجشیر، دستان همه این کشته شدگان مدفون در این گورهای گروهی از پشت بسته بود.


به گزارش رسانه‌های افغانستان، صالح محمد ریگستانی، یکی از فرماندهان «جبهه مقاومت ملی» شنبه، 9 اکتبر، در صفحه فیسبوک خود نوشت: «کشف گورهای دسته‌جمعی در پنجشیر افراد با دستان بسته به زیر خاک گردیده‌اند کاری که حتی شوروی هنگام هجوم به افغانستان انجام نداده بود.»

Advertisement

او در ادامه نوشت: «هنوز از دایکندی و سایر نقاط هزاره نشین خبری نیست که چی گورهای دیگری کشف خواهد شد.»

در همین حال، مولوی آغا میر، مسئول استخبارات گروه طالبان در پنجشیر به رسانه‌های داخلی تایید کرد که اجساد از کشته شدگان نیروهای «جبهه مقاومت ملی» در ولسوالی رخه ولایت پنجشیر کشف شده است.

گفتنی است که با تسلط گروه طالبان بر افغانستان جبهه‌ای به اسم «جبهه مقاومت ملی» به رهبری احمد مسعود، پسر احمد شاه مسعود در ولایت پنجشیر برای مقاومت در برابر طالبان شکل گرفت که برای حدود یک ماه در برابر عناصر طالبان ایستادگی کرده و از ورود آنها به پنجشیر جلوگیری کردند.

در حال حاضر نیز جنگ میان نیروهای «جبهه مقاومت ملی» و طالبان در بخش‌هایی از پنجشیر جریان دارد.

به تازگی این جبهه اعلام کرده که در حال حاضر در 12 ولایت افغانستان مردم برای پیوستن به این جبهه اعلام آمادگی کردند و قرار است این جبهه مقاومت به سرتاسر افغانستان گسترش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید