ربوده شدن رئیس زندان زنانه هرات؛ طالبان ابراز بی‌اطلاعی کرد

عادله عزیزی از یک هفته پیش هنگام بازگشت از محل کارش ربوده شده و تاکنون هیچ خبری از او نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری افغانستان از ربوده شدن عادله عزیزی، رئیس زندان زنان ولایت (استان) هرات خبر دادند.

اعضای خانواده عادله عزیزی در مصاحبه با رسانه‌ها گفته‌اند، این افسر پولیس و رئیس زندان زنان هرات از یک هفته قبل ربوده شده است.

از طرفی گروه طالبان در پاسخ به خانواده عزیزی درباره سرنوشت او ابراز بی‌اطلاعی کرد.

منابع خبری افغانستان شنبه، 9 اکتبر گزارش دادند که او یک هفته پیش، هنگام بازگشت از محل کارش، ربوده شده و تاکنون هیچ خبری از او نیست.

همچنان تلاش‌ها برای یافتن سرنخی از سرنوشت این افسر پولیس تاکنون بی‌نتیجه مانده است و به گفته برادرش، طالبان هیچ نوع همکاری برای پیدا کردن او نکرده‌اند.

پس از تسلط گروه طالبان بر افغانستان و آزادی همه زندانیان در این کشور در سایه ناامنی و بی‌ثباتی زنانی که در بخش‌های امنیتی، قضایی و رسانه‌ای این کشور کار می‌کردند، با تهدید شدید امنیتی روبه‌رو هستند.

برخی از این زنان با ورود طالبان به کابل، افغانستان را ترک کرده‌اند، تعدادی از آنها اما هنوز هم در کابل حضور دارند.

شبکه «سی‌ان‌ان» پیش‌تر گزارش داد که تعداد از قاضی‌های زن در حکومت پیشین افغانستان، از ترس انتقام‌جویی زندانیانی که از سوی طالبان آزاد شده‌اند خود را در خانه حبس کرده و مخفیانه زندگی می‌کنند.

این رسانه آمریکایی نوشت، قاضی‌های زن نگرانند، مبادا زندانیانی را که در حکومت پیشین به زندان محکوم کرده بودند اکنون دست به انتقام‌جویی علیه آنها بزنند.

بر بنیاد این گزارش، قاضی‌های زن در حکومت پیشین افغانستان، ریاست اداره‌هایی را به عهده داشتند که وظایف‌ رسیدگی به پرونده‌های خشونت‌ علیه زنان، تجاوز، قتل و آزار و اذیت‌های خانوادگی را بر عهده داشتند.

گفتنی است که قاضی‌های زن در دوران حکومت پیشین نیز همواره مورد تهدید قرار داشتند و برخی از قاضی‌های زن در دوران حکومت اشرف غنی نیز در کابل ترور شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید