سازمان ملل معاش 25 هزار کارمند بخش صحی افغانستان را پرداخت می‌کند

سازمان‌ ملل متحد و نهاد‌های امدادرسان بین‌المللی هشدار داده‌اند که حدود نیمی از شهروندان افغانستان برای زنده ماندن به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

برنامه توسعه‌ سازمان ملل متحد اعلام کرد که پرداخت معاش 25 هزار کارمند بخش صحی (بهداشتی) افغانستان را بر عهده می‌گیرد.

به گزارش روزنامه «واشنگتن پست»، سازمان ملل متحد برای پرداخت معاش ماه اکتبر کارمندان بخش صحی افغانستان، تاکنون 15 میلیون دالر از سوی صندوق جهانی دریافت کرده است.

از سوی دیگر، سازمان ملل متحد و سازمان‌های بشردوستانه در اعلامیه‌ای مشترک از کشورهای کمک کننده خواسته‌اند تا قبل از فرا رسیدن فصل زمستان و سرد شدن هوا، به وعده‌های خود عمل کنند.

این سازمان‌ها، هشدار داده‌اند که حدود نیمی از شهروندان این کشور برای زنده ماندن به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند. آنها اوضاع انسانی در افغانستان را «بیش از حد» و به «مقیاس» گسترده‌ای در حال وخیم‌تر شدن توصیف کرده‌اند.

در این اعلامیه، سیستم صحی افغانستان در حال فروپاشی عنوان شده و از سویی دیگر از سقوط اقتصاد آن نیز ابراز نگرانی شده است.

با این همه، این سازمان‌ها تعهد کرده‌اند که در کنار شهروندان افغانستان خواهند ماند و به حمایت خود از دختران، زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی در این کشور ادامه خواهند داد.

این در حالی است که اتحادیه اروپا پنج‌شنبه با برگزاری نشستی مجازی با محوریت بررسی اوضاع افغانستان اعلام کرد که خطر قحطی و فروپاشی اقتصادی این کشور را تهدید می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید