حمله به عناصر طالبان در لغمان و ننگرهار چندین کشته و مجروح برجای گذاشت

طی روزهای اخیر حملات هدفمند به عناصر طالبان در افغانستان افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حمله افراد مسلح ناشناس و انفجار ماین (مین) به عناصر طالبان در ولایات (استان‌های) لغمان و ننگرهار افغانستان چندین طالب کشته و مجروح شدند.

به گفته مقامات محلی در لغمان عناصر طالبان در حال جمع‌آوری مالیات از دست‌فروشان بودند که هدف حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفته‌اند. در این حمله دو طالب کشته و دست‌کم سه غیرنظامی مجروح شده‌اند.

همچنان شب گذشته در ولسوالی (شهرستان) «قرغیو» این ولایت، افراد مسلح ناشناس یک روحانی را به قتل رسانده‌اند. تا کنون مشخص نیست که او از سوی چه گروهی به قتل رسیده است.

از سوی دیگر سه‌شنبه شب، 5 اکتبر، (13 میزان)، خودروی ولسوال «کامه» ولایت ننگرهار با ماین (مین) کنار جاده‌ای برخورد کرد که در این انفجار به شمول ولسوال، 2 طالب دیگر مجروح شده‌اند.

طی روزهای اخیر حملات هدفمند در برابر عناصر طالبان در افغانستان افزایش یافته است. به تازگی اشتراک کنندگان مراسم فاتحه خوانی مادر ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در مقابل مسجد «عیدگاه» در کابل هدف حمله قرار گرفتند که بر اساس گزارش‌ها در این حمله 8 نفر کشته و بیش از 10 نفر مجروح شدند.

شاخه خراسان گروه «داعش»، مسئولیت این حمله در مقابل دروازه ورودی مسجد جامع «عیدگاه» در کابل را به عهده گرفت. سایت اعماق، مربوط به داعش، از عامل این رویداد بنام مصباح‌الکنری، یاد کرده و نوشت در این حمله ده‌ها طالب کشته و مجروح شده‌اند.

این در حالی است که محمد جلال، یک عضو کمیسیون فرهنگی طالبان، سه‌شنبه، 5 اکتبر، در توییتر خود نوشت، 13 نفر به شمول یک شهروند خارجی، به اتهام عضویت در شاخه خراسان گروه «داعش»، از ناحیه پنجم شهر کابل، پایتخت افغانستان بازداشت شده‌اند.

همچنان طالبان در اوایل هفته جاری نیز اعلام کردند که در شمال کابل، یک مخفیگاه شاخه خراسان گروه داعش را مورد حمله قرار داده و آن را از بین برده است، به گفته این گروه، 3 داعشی در این عملیات کشته شدند.

طالبان در حالی از تلاش‌ها برای مبارزه با داعش خبر می‌دهد که پس از تسلط طالبان بر تمام افغانستان، مسئولیت اکثر حملات و انفجارها در در این کشور را شاخه خراسان گروه «داعش» به عهده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید