معرفی 38 مقام جدید طالبان؛ حکومت همچنان «انحصاری» است

طالبان در حالی از معرفی اعضای جدید در حکومت «موقت» خود خبر می‌دهد که تا کنون هیچ کشوری آن را به رسمیت نشناخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طالبان در ادامه تعیین مقامات دولتی، 38 نفر دیگر را در پست‌های مهم دولت «موقت» خود معرفی کرد اما همچنان از «همه‌شمول بودن» خبری نیست.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، دوشنبه، 4 اکتبر (12 میزان) لیست اعضای جدید در حکومت طالبان را منتشر کرد که بر اساس آن ملاولی جان حمزه، به‌عنوان معاون قول اردو قندهار، مولوی نصرت، معاون قول اردو کابل، مولوی امان‌الدین، به‌عنوان معاون قول اردو مزار معرفی شده‌اند.

مولوی عبدالکبیر، نیز به‌عنوان معاون سیاسی رئیس الوزرا انتخاب شده است.

بر خلاف وعده‌های طالبان مبنی بر تلاش‌ برای همه‌شمول بودن حکومت، باز هم تمام افراد منصوب شده در پست‌های کلیدی از یک قوم و وابسته به طالبان‌ و یا هم از نزدیکان این گروه‌ هستند.

به‌رغم توصیه جامعه جهانی و سازمان‌های بین المللی مبنی براینکه در حکومت طالبان باید از تمام اقوام، گروه‌های مذهبی، اقلیت‌ها و مهم‌تر از همه زنان افغانستان نیز حضور داشته باشند، تا کنون حتی یک زن هم در پست‌های کلیدی حکومت آنها منصوب نشده است.

طالبان درحالی از تعیین افراد جدید در دولت موقت خود خبر می‌دهد که تا کنون هیچ کشوری حکومت آنها را به رسمیت نشناخته‌ است. برخی کشورهای غربی گفته‌اند هنوز برنامه‌ای برای به رسمیت شناختن حکومت طالبان ندارند و بر اساس عملکرد آنان تصمیم خواهند گرفت.

ذبیح الله مجاهد، 7 سپتامبر، اسامی اعضای دولت موقت این گروه را اعلام کرد و گفت ملا محمدحسن، ریاست دولت جدید این کشور و ملا عبدالغنی برادر، پست معاون نخست وزیر افغانستان را برعهده می‌گیرند.

در همین راستا مولوی محمد یعقوب (پسر ملا عمر بنیانگذار گروه طالبان) متولی پست وزارت دفاع و سراج الدین حقانی (پسر جلال‌الدین حقانی بنیانگذار شبکه حقانی که در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار دارد) پست وزارت داخله افغانستان را بر عهده خواهد گرفت.

امیرخان متقی نیز از سوی گروه طالبان به عنوان وزیر خارجه دولت موقت اعلام شده است. همچنین هدایت‌الله بدری به عنوان سرپرست وزارت دارایی در دولت جدید این کشور منصوب شده است.

علاوه بر آن سخنگوی طالبان در کنفرانس خبری توضیح داد که بعضی وزارتخانه‌ها دولت پیشین افغانستان به همان حال ابقا شده و در شرایط کنونی تغییری در آنها حاصل نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید