صدور گذرنامه در افغانستان از سر گرفته شد

روند توزیع گذرنامه پس از تسلط طالبان به کابل متوقف شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عالم گل حقانی، سرپرست ریاست اداره گذرنامه طالبان، از آغاز روند توزیع گذرنامه‌ در افغانستان خبر داد.

حقانی، سه‌شنبه، 5 اکتبر (13 میزان)، در یک نشست خبری در کابل گفت، در قدم نخست گذرنامه حدود 25 هزار شهروند افغانستان، که پیشتر برای دریافت آن ثبت‌نام کرده بودند و روند اداری‌شان طی شده بود، صادر خواهد شد.

سعید خوستی، سخنگوی وزارت امور داخله طالبان، در این نشست گفت، شهروندانی که بیمار دارند و مداوای آنها در «داخل افغانستان ناممکن است»، بازرگانان و کارمندان دولتی که سفرهای رسمی پیش رو دارند، برای دریافت گذرنامه در اولویت هستند.

به گفته او، در زمینه صدور پاسپورت برای مجروحین عناصر طالبان و غیرنظامیان نیز توجه ویژه صورت خواهد گرفت و دانش آموخته‌گانی که موفق به دریافت بورسیه‌های تحصیلی از کشورهای دیگر شده‌اند نیز قادر به دریافت پاسپورت خواهند شد.

او علاوه کرد فعلا گذرنامه‌ها بنام «جمهوری اسلامی افغانستان» با پرچم سه رنگ توزیع و در آینده در مورد نام و پرچم تصمیم گرفته خواهد شد.

روند توزیع پاسپورت پس از سقوط کابل به‌دست طالبان متوقف شده بود و این کار مشکلات زیادی برای شهروندان افغانستانی به‌خصوص آنهایی که برای درمان قصد سفر داشتند به بار آورده است.

هر چند روند توزیع این سند معتبر مسافرتی از سوی طالبان آغاز شده است، اما مشکل دیگر مسدود بودن مرزهای کشورهای دیگر به روی شهروندان افغانستان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید