چهار نفر به شمول یک روزنامه‌نگار در ولایت ننگرهار افغانستان ترور شدند

طی روزهای اخیر شاخه خراسان گروه «داعش» چندین بار خودروهای عناصر طالبان را در ننگرهار هدف قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حمله مسلحانه افراد ناشناس در شهر جلال آباد مرکز ولایت (استان) ننگرهار در شرق افغانستان، چهار نفر به شمول دو عنصر طالب و یک روزنامه‌نگار محلی کشته شدند.

کمیته مصونیت خبرنگاران افغان، اعلام کرده است این رویداد بعدازظهر شنبه 2 اکتبر (10 میزان) در ناحیه پنجم شهر جلال‌آباد به‌وقوع پیوسته است و «سیدمعروف سادات»، روزنامه‌نگار محلی با دو طالب و یک غیرنظامی کشته شدند. پسر این روزنامه‌نگار و یک غیرنظامی دیگر نیز مجروح شده‌اند.

اعلامیه می‌افزاید، این روزنامه‌نگار افغانستانی زمانی مورد حمله مسلح افراد ناشناس قرار گرفته است که به‌سوی یک مهمانی در حرکت بودند. این کمیته، کشته شدن سادات را محکوم کرده و از طالبان خواسته است عاملان این رویداد را شناسایی و محاکمه کنند.

سیدمعروف سادات، دانش آموخته روزنامه‌نگاری بود و چندین سال در رسانه‌های «صبح بخیر افغانستان»، شبکه تلویزیونی خصوصی «آریانا» و شماری از رسانه‌های محلی دیگر در ننگرهار کار کرده بود و در حکومت پیشین به‌عنوان سخنگوی ریاست احیا و انکشاف دهات این ولایت مشغول فعالیت بود.

سیدمعروف سادات، روزنامه‌نگار ترورشده افغانستانی
سیدمعروف سادات، روزنامه‌نگار ترورشده افغانستانی

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

شاخه خراسان گروه «داعش» برای نخستین بار در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان، اعلام موجودیت کرد و از آن زمان تاکنون، چندین حمله را در این ولایت راه‌اندازی کرده است.

با سقوط حکومت پیشین این کشور به‌دست طالبان، حملات «داعش» به خودروهای عناصر طالبان در این ولایت آغاز شد و طی روزهای اخیر چندین حمله در برابر طالبان صورت گرفته است.

به‌تازگی، گروه طالبان از آغاز یک عملیات نظامی علیه «داعش» در منطقه کابل، پایتخت افغانستان و ولایت (استان) ننگرهار خبر داد.

خبرگزاری «خامه پرس» افغانستان پنج‌شنبه 30 سپتامبر اعلام کرد که طالبان در واکنش به حملات اخیر داعش عملیات گسترده‌ای علیه شاخه «خراسان» این گروه در اطراف کابل و ولایت ننگرهار در مرز با پاکستان را آغاز کرده است.

به‌رغم ده‌ها عملیات عناصر داعش علیه نیروهای طالبان، مقامات این گروه وجود داعش در افغانستان را نفی کرده بودند.

عملیات طالبان دو هفته پس از حملات داعش در شهر جلال‌آباد انجام می‌گیرد که به کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای طالبان منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید