طالبان اعضای خانواده شهروندان همکار با نیروهای ائتلاف را تهدید کرد

گروه طالبان با ارسال نامه برای برخی خانواده‌ها تهدید کرد در صورت عدم حضور یک عضو خانواده در دادگاه، دیگر اعضا متحمل مجازات می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان به‌رغم اطمینان بخشی‌های اولیه مبنی بر در امان بودن شهروندانی که با سازمان‌های بین‌المللی کار کردند، در روزهای اخیر بسیاری از این شهروندان و خانواده‌های آنها را تهدید به مجازات کرده است.

عناصر طالبان، بعدازظهر جمعه 1 اکتبر چندین شهروند افغانستانی که به عنوان مترجم برای هلند کار می‌کردند را به دادگاه فرا خواندند.

به گزارش شبکه تلویزیونی هلندی «ان او اس»، طالبان تهدید کرده که در صورت عدم حضور این افراد در دادگاه، دیگر اعضای خانواده آنها قصاص و مجازات خواهند شد.

طالبان در نامه‌هایی به خانواده این افراد گفته که اگر این مترجمان خود را پنهان کنند، دیگر اعضای خانواده آنها متحمل مجازات شدید خواهند شد تا درس عبرتی برای دیگر خائنان شوند.

به گفته این شبکه هلندی، یکی از افرادی که چنین نامه‌ای دریافت کرده در «یوروپل»، آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون کار می‌کرده و از سوی طالبان متهم به «دریافت پول و رشوه» از طرف‌های خارجی شده است.

عناصر مسلح طالبان در خیابان‌های کابل
عناصر مسلح طالبان در خیابان‌های کابل

مترجم دیگری که چنین نامه‌ای دریافت کرده، متهم به قتل عناصری از طالبان شده است. طالبان در نامه به او نوشته‌اند: «از تو انتقام خواهیم گرفت و اگر تو را دستگیر نکنیم، یکی از اعضای خانواده تو را مجازات خواهیم کرد.»

شبکه «ان او‌ اس» خاطرنشان کرد، این نامه‌های رسمی که مهر گروه طالبان را دارند برای 10 مترجم همکار با نیروهای هلندی ارسال شده‌اند و این اشخاص تاکید کرده‌اند خود و خانواده‌هایشان هم‌اکنون در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند.

عناصر طالبان
عناصر طالبان

طالبان در ژوئن گذشته از مترجمان افغانستانی خواست از همکاری با نیروهای خارجی «توبه» کنند. این گروه خواستار ماندن مترجمان در کشور شد و قول داد مشکلی برای آنها ایجاد نخواهد کرد.

گروه طالبان پس از تصرف کامل افغانستان «عفو عمومی» اعلام کرده بود.

با این وجود سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که طالبان دستگیری و مجازات شهروندان افغانستانی همکار با نیروهای خارجی را در دستور کار خود قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید