پنتاگون: برای ادامه تخلیه آمریکایی‌ها از افغانستان به اجازه طالبان نیاز نداریم

وزارت دفاع آمریکا: 53 هزار شهروند افغانستان تا پایان انجام تشریفات اداری مربوط مدارک مهاجرتی آنها در پادگان‌های نظامی ایالات متحده خواهند ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» تایید کرد که ایالات متحده با وجود تخلیه کامل نیروهایش به تلاش‌های خود برای انتقال آمریکایی‌ها و کسانی که باید افغانستان را ترک کنند، ادامه می‌دهد.

کربی پنجشنبه، 30 سپتامبر، طی اظهاراتی با اشاره به اینکه ایالات متحده برای از سرگیری عملیات تخلیه آمریکایی‌ها از افغانستان به اجازه طالبان نیاز ندارد، گفت:«ایالات متحده اختیار اجرای عملیات و محافظت از شهروندان خود را دارد.»

در همین حال، ژنرال گلن وانرک، فرمانده منطقه شمالی ایالات متحده، پنج‌شنبه اعلام کرد که 53 هزار شهروند افغانستان تا پایان انجام تشریفات اداری مربوط مدارک مهاجرتی آنها در پادگان‌های نظامی ایالات متحده خواهند ماند.

او همچنین توضیح داد که در میان افغان‌ها دو نفر وجود دارند که به دلیل اتهامات جنایی در بازداشتگاهی در آمریکا نگهداری می‌شوند.

آمریکا در پی فرمان جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور برای پایان دادن به جنگی 20 ساله در افغانستان که پس از حملات 11 سپتامبر در 2001 آغاز شده بود، آخرین سربازان خود را در 31 اوت گذشته از کابل تخلیه کرد.

به‌رغم این‌که ایالات متحده بزرگترین عملیات تخلیه در تاریخ را انجام داده و بیش از 120 هزار نفر از افغانستان خارج کرد اما هنوز هم تعدادی از شهروندان این کشور در افغانستان گرفتار شده‌اند و قرار است آمریکا آنها به‌ تدریج و از راههای امن تخلیه کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید