خانواده قربانیان حمله پهپادی آمریکا در کابل: غرامت به ما پرداخت نشد

پنتاگون: وزارت دفاع و امور خارجه آمریکا تلاش خواهد کرد به خانواده قربانیان حمله پهپادی در کابل، کمک کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خانواده 10 قربانی حمله پهپادی ماه گذشته آمریکا در کابل به دنبال برگزاری جلسه دو روزه استماع عمومی به مقام‌های وزارت دفاع ایالات در کنگره، اعلام کردند که هیچ‌گونه غرامتی دریافت نکرده‌اند.

به گزارش «سی ان ان»، خانواده جانباختگان این حادثه پنج‌شنبه، 30 سپتامبر، پس از اعلام مقام‌های امنیتی آمریکا مبنی بر نگهداری 53 هزار شهروند افغان در پادگان‌های نظامی ایالات متحده تا پایان تشریفات اداری مربوط به مدارک مهاجرتی آنها، خواستار کمک به خود برای خروج از افغانستان شدند.

در پی حمله پهپادی آمریکا به مکانی در نزدیکی کابل در روز 29 اوت، 10 نفر از اعضای یک خانواده به شمول هفت کودک جان خود را از دست دادند.

پنتاگون مدعی بود که عناصر شاخه خراسان داعش را در حالی که برای انجام یک حمله تروریستی در کابل تدارک می‌دیدند، هدف قرار داده است، اما پس از آن مشخص شد که «زمری احمدی»، امدادگر افغان و خانواده او بودند که هدف این حمله پهپادی قرار گرفتند.

سه هفته پس از آن حمله پهپادی در کابل، کنت مک‌کنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه غرب آسیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که پنتاگون برای ارائه پرداخت غرامت با این خانواده تماس می‌گیرد. اما اعضای خانواده احمدی به شبکه «سی‌ان‌ان» گفتند که هیچ تماسی از ایالات متحده با آنها انجام نشده است و برای تأمین هزینه‌های اولیه خود مانند غذا، لباس و مسکن مشکل دارند.

بر اساس این گزارش، خانواده احمدی قبل از این حمله متقاضی دریافت روادید آمریکا بودند. لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا چهارشنبه گذشته به کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان این کشور گفت که وزارت دفاع و امور خارجه تلاش خواهند کرد به خانواده احمدی کمک کنند.

او مدعی شد: «اگر آن‌ها تمایل به ترک افغانستان داشته باشند، ما مطمئناً هر کاری را که می‌توانیم انجام می‌دهیم تا خروج آن‌ها تسهیل شود.»

این خانواده در حال حاضر برای پرداخت اجاره خود از شرکت امدادی تغذیه و آموزش که زمری احمدی قبل از کشته شدن در حمله پهپادی آمریکا در آن به عنوان امدادگر کار می‌کرد، کمک دریافت می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید