.
.
.

در پی وقوع یک انفجار در ننگرهار 2 طالب کشته و 5 تن دیگر مجروح شدند

ننگرهار در شرق افغانستان طی روزهای اخیر شاهد چندین حمله بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی وقوع یک انفجار در شهر جلال آباد مرکز ولایت (استان) ننگرهار در شرق افغانستان، 2 طالب کشته و 5 طالب دیگر مجروح شده‌اند.

به گفته منابع محلی، این انفجار که شب دوشنبه، 20 سپتامبر (29 سنبله) به وقوع پیوست، ناشی از ماین (مین) جا سازی شده در کنار جاده بود که در آن یک خودرو عناصر طالبان هدف حمله قرار گرفت.

یکی از پزشکان شفاخانه (بیمارستان) حوزوی ننگرهار گفت که مجروحان و کشته‌های این انفجار به این بیمارستان انتقال یافته‌اند.

طالبان تا کنون در این مورد اظهار نظر رسمی نکرده است.

در چهار روز گذشته دست‌کم 6 انفجار در ننگرهار رخ داده است که در تمام آنها، عناصر طالبان هدف حملات بوده‌اند.

دو روز قبل شاخه‌ خراسان گروه «داعش»، مسئولیت حملات اخیر در شهر جلال آباد مرکز ولایت (استان) ننگرهار، در شرق افغانستان را به‌عهده گرفت.

بر اساس کانال تلگرامی «اعماق»، خبرگزاری وابسته به داعش و به نقل از «رویترز» این گروه تروریستی با انتشار بیانیه‌ای در روز یکشنبه، مسئولیت انفجارهای اخیر در جلال آباد را پذیرفت.

داعش در این بیانیه با اشاره به این انفجارها نوشته است: «بیش از 35 شبه‌نظامی در این انفجارها کشته یا زخمی شدند.»

طالبان هنوز در مورد خسارت‌های جانی این حملات اظهارنظر نکرده است.

واکنش سخنگوی طالبان به انفجارهای ننگرهار

ذبیح‌الله مجاهد، امروز در یک نشست خبری در کابل، حملات شاخه خراسان گروه «داعش»، به خودروهای عناصر طالبان در ننگرهار را آخرین حملات شان در افغانستان خواند.

او این انفجارها را «ناجوانمردانه»، «آشوب» و «بی‌هدف»، عنوان کرد و افزود؛ آنها مانند سوریه و عراق در افغانستان حضور فعال ندارند و تهدیدی در این کشور نخواهد بود.

به گفته مجاهد، از آنجایی که «داعش»، از حمایت شهروندان افغان «برخوردار نیست» خطری برای این کشور ایجاد نخواهد کرد. او علاوه کرد ممکن است برخی‌ها مفکوره (طرز فکر) آنها را پذیرفته باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم