.
.
.

چندین انفجار در ولایت ننگرهار افغانستان 3 کشته و 21 مجروح بجا گذاشت

در پی یک انفجار دیگر در غرب شهر کابل 3 غیرنظامی مجروح شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس گزارش‌ها در 3 انفجار جداگانه در شهر جلال آباد، مرکز ولایت (استان) ننگرهار، در شرق افغانستان چندین نفر کشته و مجروح شده‌اند که در میان آنها عناصر طالبان و شاگردان (دانش آموزان) مکتب (مدرسه) نیز شامل‌اند.

منابع بیمارستانی ننگرهار، امروز شنبه 18 سپتامبر (27 سنبله) به رسانه‌های افغانستان گفته است که صبح امروز 3 انفجار در این ولایت به وقوع پیوسته است که در آنها 3 غیرنظامی کشته و 21 نفر دیگر مجروح شده‌اند.

پزشکان بیمارستان حوزه‌ای ننگرهار گفته‌اند، 21 مجروح به این بیمارستان انتقال یافته‌اند که در میان آنها تنها سه غیرنظامی به شمول دو خانم به چشم می‌خورد و متباقی عناصر طالبان‌اند.

اما برخی منابع دیگر در این ولایت ادعا کرده‌اند که در میان مجروحان این رویدادها شاگردان مکتب نیز شامل‌اند.

پس از تصرف این ولایت به‌دست طالبان، این نخستین رویدادهای انفجاری است که در آنجا به وقوع پیوسته است. وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان نیز وقوع این انفجارها را تایید کرده و گفته است چند نفر به‌گونه‌ای سطحی مجروح شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، انفجارها در شهر جلال آباد، ناشی از ماین (مین) جاسازی شده است که خودروهای نظامی عناصر طالبان هدف قرار گرفته است، یکی از انفجار در ترمینال ننگرهار – کابل به وقوع پیوسته است.

از سوی دیگر صبح امروز یک انفجار دیگر در منطقه شهرک «عرفانی» در غرب شهر کابل، به‌وقوع پیوست که به‌گفته شاهدان از محل رویداد این انفجار ناشی از ماین (مین) مغناطیسی بوده است.

آنها گفته‌اند، در این انفجار 3 غیرنظامی مجروح شده‌اند، اما تاکنون منابع طالبان در این پیوند چیزی نه گفته‌اند.

پس از آن‌که طالبان در افغانستان قدرت را به‌دست گرفتند، پایان جنگ چندین ساله در این کشور را اعلام کردند، اما برخی از کشورهای غربی از قدرت گرفتن شاخه خراسان گروه «داعش» ابراز نگرانی کرده‌اند.

از سویی دیگر «جبهه مقاومت ملی افغانستان» نیز پیش‌تر اعلام کرده بود، جنگ چریکی خویش را در برابر طالبان آغاز کرده‌اند و در برابر این گروه به حملات خویش ادامه خواهد داد.

با این حال به‌نظر می‌رسد این کشور وارد مرحله‌ای از جنگ خواهد شد، نگرانی که قبلا نیز ابراز گردیده و کشورهای جهان از تبدیل شدن افغانستان به پناه‌گاه امن تروریستان هراس دارند.

پیش‌تر هنگام تخلیه شهروندان خارجی و متحدان افغان آنها از میدان هوایی (فرودگاه) بین‌المللی کابل، گروه داعش تجمع مسافران در اطراف میدان هوایی را هدف حمله انتحاری قرار داد که در آن بیش از 170 نفر به شمول 13 سرباز آمریکایی کشته و 200 نفر دیگر نیز مجروح شدند.