طالبان: در آینده نزدیک ارتش قدرتمند و قوی ایجاد می‌کنیم

رئیس ستاد ارتش طالبان گفته هر کسی که به نام قومیت و مقاومت در برابر طالبان بایستد را سرکوب خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

قاری فصیح‌الدین، رئیس ستاد ارتش طالبان گفت به زودی در افغانستان ارتش منظم و قوی ایجاد خواهد شد و کسانی که به‌نام «قومیت» و «مقاومت» برای پشتبانی از دموکراسی و حفظ دستاوردهای 20 سال گذشته‌ای این کشور در برابر طالبان ایستاد شوند، سرکوب خواهند شد.

او این سخنان را چهارشنبه 15 سپتامبر (24 سنبله)، در یک گردهمایی در کابل بیان کرد و افزود به کسانی که در پی اخلال امنیت و خون‌ریزی در کشوراند اجازه داده نخواهد شد دست به چنین کاری بزنند.

رئیس ستاد ارتش طالبان، همچنان افزود باید یک ارتش قدرتمند در افغاستان ایجاد شود تا بتواند از خاک این کشور و شهروندان آن دفاع کنند.

هرچند او در این گردهمایی از گروه خاصی که در صدد ایستادگی برای حفظ دستاوردهای بیست ساله افغانستان هستند نام نبرد، اما به نظر می‌رسد که هدف او نیروهای «جبهه مقاومت ملی افغانستان» و حامیان آن است.

پس از سقوط کابل پایتخت افغانستان، احمد مسعود و تعدادی از فرماندهان وابسته به او برای دفاع از ولایت پنجشیر در آنجا مستقر شدند و در برابر گروه طالبان به مقاومت پرداختند. آنها اعلام کردند که نه تنها از این ولایت بلکه از تمام کشور دفاع خواهند کرد.

با وجود که طالبان از سرکوب «جبهه مقاومت ملی افغانستان» در پنجشیر سخن گفته و پایان جنگ را اعلام کرده است، اما این جبهه همچنان طی اعلامیه‌های متعدد از ادامه جنگ با طالبان خبر داده و افزوده است جنگ‌های چریکی در برابر طالبان را آغاز کرده است.

پیش‌تر طالبان اعلام کرده بودند که برای تامین امنیت کابل، ماموران پلیس آموزش دیده شکل خواهد گرفت و آن عده از جنگجویان طالبان که اکنون در شهر کابل مشغول تامین امنیت هستند به ولایات فرستاده خواهند شد.

ژنرال کنت مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، در جلسه با کمیته نیروهای مسلح سنا در آوریل گذشته گفته بود که از تعداد نیروهای مسلح طالبان آمار دقیقی وجود ندارد اما پیش‌‍بینی کرد که این گروه تندرو حدود 75 هزار نیروی مسلح دارد.

بنا به برخی گزارش‌ها، آمریکا فقط در فاصله زمانی 30 آوریل تا 30 ژوئن سال جاری میلادی بیش از 212 میلیون دلار تجهیزات نظامی به ارتش سابق افغانستان تحویل داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم