.
.
.

برادر امرالله صالح معاون رئیس جمهوری پیشین افغانستان از سوی طالبان اعدام شد

یکی از مراکز اطلاع رسانی طالبان به زبان اردو نوشته که برادر امرالله صالح در درگیری‌ها کشته شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری «رویترز» به نقل از اعضای خانواده‌ روح‌الله عزیزی صالح، برادر امرالله صالح، معاون رئیس جمهوری پیشین افغانستان نوشته که گروه طالبان او را در پنجشیر اعدام کرده است. او یکی از فرماندهان «جبهه مقاومت ملی افغانستان» در پنجشیر بود.

عبدالله صالح، برادر زاده او، شامگاه جمعه 10 سپتامبر (19 سنبله) به خبرگزاری رویترز گفته است که گروه طالبان کاکای (عموی) او را در پنجشیراعدام کرده است و این گروه اجازه نمی‌دهد خانواده‌اش او را خاکسپاری کند و گفته‌اند جسد روح‌الله عزیزی صالح باید بپوسد.

یکی از مراکز اطلاع رسانی طالبان به زبان اردو نوشته است که برادر امرالله صالح در نبرد میان عناصر طالبان و نیروهایی «جبهه مقاومت ملی افغانستان» کشته شده است.

بر اساس گزارش‌ها، طی دو روز اخیر نبردها میان «جبهه مقاومت ملی افغانستان» و عناصر طالبان در ولایت (استان) پنجشیر شدت یافته است.

جبهه مقاومت ملی افغانستان از آغاز «حملات چریکی» بر علیه طالبان در پنجشیر خبر داده و ادعا کرده است که ولسوالی‌های (شهرستان‌های) پریان، آبشار و دره این ولایت را از نزد طالبان پس گرفته‌اند.

این جبهه، شب گذشته 10 سپتامبر، در یک توییت همچنان افزوده است، جنگ میان نیروهای جبهه مقاومت و طالبان در مناطق رخه و عنابه ادامه دارد و در سه حمله آنان در مناطق رخه، حصارک و تاواخ، 80 طالب کشته شده‌اند.

گروه طالبان تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.

این گروه چند روز قبل اعلام کرد که تمام مناطق ولایت پنجشیر را در اختیار گرفته و جنگ چندین ساله در افغانستان پایان یافته است. اما «جبهه مقاومت ملی افغانستان» این ادعا را رد کرده و بیان داشته‌اند که جنگ در پنجشیر پایان نیافته بلکه تازه آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم