اتحادیه اروپا: طالبان به تعهدات خود عمل نکرد

آمریکا: در حال ارزیابی دولت موقت طالبان هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اتحادیه اروپا، در واکنش به اعلام کابینه از سوی طالبان گفته است که با توجه به تجزیه و تحلیل اسامی اعضای کابینه این گروه، طالبان نتوانسته است به تعهدات خود مبنی بر ایجاد دولت‌ که تمام گروه‌ها در آن شامل باشد، عمل کند.

خبرگزاری «فرانسه»، امروز چهارشنبه، 8 سپتامبر (17 سنبله) به نقل از سخنگوی اتحادیه اروپا نوشته است، آنها امیدوار بودند که دولت جدید افغانستان متشکل از گروه‌های قومی و مذهبی باشد اما اینگونه مشاهده نمی‌شود.

Advertisement

پیش از این، 27 کشور عضو اتحادیه اروپا، برای افزایش تعامل با گروه طالبان پنج شرط را تعیین کرده بودند که یکی از آنها ایجاد دولت فراگیر بود که در آن نماینده گروه‌های قومی، مذهبی و جنسی حضور داشته باشند.

وزارت خارجه آمریکا همچنان در یک بیانیه اعلام کرده است که در حال ارزیابی «دولت موقت» گروه طالبان است.

در اعلامیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که لیست اعضای کابینه طالبان همه از اعضای این گروه و افراد نزدیک به طالبان‌اند و در میان آنها زن حضور ندارد.

بر بنیاد این اعلامیه، انتظارات روشن ایالات متحده از گروه طالبان این است که آنان باید اطمینان دهند از خاک افغانستان در برابر هیچ کشوری تهدید صورت نمی‌گیرد، طالبان همچنین باید دسترسی بشردوستانه برای حمایت از شهروندان افغانستان را تضمین کند.

از سوی دیگر تعدادی از شهروندان افغانستان نیز در شبکه‌های اجتماعی از کابینه طالبان انتقاد کرده و نوشته‌اند که این کابینه مورد پذیرش آنها قرار نخواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم