طالبان از تصرف کامل پنجشیر خبر داد؛ مقاومت می‌گوید نبرد ادامه دارد

فهیم دشتی و ژنرال عبدالودود دو یار احمد مسعود در پنجشیر کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان اعلام کرد که عناصر این گروه پس از چندین روز نبرد سنگین، ولایت (استان) پنجشیر در 100 کیلومتری کابل را بگونه‌ای کامل تصرف کرده‌اند. اما «جبهه مقاومت ملی افغانستان» سقوط پنجشیر را تکذیب کرد. علی میثم نظری، یکی از سخنگویان این جبهه در فیس‌بوک خود نوشته است: «ادعای دشمن متجاوز مبنی بر تصرف پنجشیر نادرست است.

سخنگوی طالبان صبح دو‌شنبه، 6 سپتامبر (15 سنبله)، در توییتر خود نوشت که آخرین تلاش‌های طالبان «در راستای امنیت کامل افغانستان نتیجه داد» و عناصر این گروه ولایت پنجشیر را «بگونه‌ای کامل در کنترل خود در آورده است.»

Advertisement

ذبیح‌الله مجاهد، همچنین مدعی شده است که پی نبردها میان دو طرف، تعدادی از نیروهای ‏‎«جبهه مقاومت ملی افغانستان» سرکوب شدند و تعدادی از آنها پنجشیر را ترک کرده‌اند.

سخنگوی طالبان خطاب به شهروندان پنجشیر نوشته است: ‏‎«به مردم شریف پنجشیر اطمینان کامل می‌دهیم که با آنها هیچگونه تبعیض صورت نمی‌گیرد. همه برادران ما هستند و برای یک کشور و یک هدف مشترک خدمت خواهیم نمود.»

«جبهه مقاومت ملی» سقوط پنجشیر را تکذیب کرد

در همین حال، علی میثم نظری، یکی از سخنگویان «جبهه مقاومت ملی» در فیس‌بوک خود با تکذیب این خبر نوشت: «ادعای دشمن متجاوز مبنی بر تصرف پنجشیر نادرست است. نیروهای مقاومت ملی در قرارگاه‌ها که از پیش ایجاد شده بود، حضور دارند و از شب گذشته تا اکنون جنگ در نقاط مختلف ادامه دارد. مردم افغانستان مطمئن باشند که مقاومت تا رسیدن به آزادی و عدالت به نصرت خداوند ادامه می‌یابد.»

در پی درگیری‌های شدید شب گذشته در پنجشیر فهمیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت کشته شد و امرالله صالح، معاون رئیس جمهوری پیشین افغانستان به تاجکستان گریخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم