هشدار رئيس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره «احتمال وقوع جنگ داخلی» در افغانستان

جنگ شدید میان جبهه مقاومت ملی افغانستان و طالبان در پنجشیر جریان دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ژنرال (جنرال) مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، هشدار داده است که احتمال وقوع جنگ داخلی گسترده در افغانستان وجود دارد که موجب بازگشت و شکل گیری گروه‌های تروریستی در این کشور خواهد شد.

مارک میلی، روز گذشته، شنبه، 4 سپتامبر (13 سنبله)، در گفت‌وگو با شبکه »فاکس نیوز«در آلمان، گفته است برآورد نظامی او از وضعیت افغانستان این است که احتمالا این کشور به سمت وقوع جنگ داخلی پیش خواهد رفت.

Advertisement

او افزوده است نمی‌داند که آیا طالبان می‌تواند قدرت خود را ثبیت کند و یک حکومت سراسری تشکیل دهد یا خیر، اما از این که گروه‌های تروریستی از بی‌نظمی و بی‌ثباتی افغانستان استفاده کرده و دوباره خود را سازماندهی کنند نگران است.

با این حال، انعام الله سمنگانی، یک عضو کمیسیون فرهنگی گروه طالبان، روز گذشته در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر همکاری با طالبان برای مبارزه با «داعش» گفته است که آنان برای تامین امنیت آمادگی کامل دارند و در این راستا به کمک آمریکا و کشورهای دیگر نیاز ندارند.

این اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده در حالی بیان شده است که از چند روز پیش جنگ شدید میان عناصر طالبان و جبهه مقاومت ملی افغانستان در پنجشیر جریان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم