.
.
.

طالبان خطاب به جنگجویانش: در صورت شلیک هوایی خلع سلاح و مجازات خواهید شد

در شلیک‌ هوایی جمعه شب نیروهای طالبان در کابل و ولایات دیگر تعدادی از شهروندان افغان کشته و زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از آن که فیرهای (شلیک‎‌های) هوایی گروه طالبان، جمعه شب در کابل منجر به کشته و زخمی شدن چندین غیر نظامی گردید، کمیسیون نظامی گروه طالبان به جنگجویانش هشدار داده است که از فیرهایی هوایی شادیانه به‌گونه‌ای جدی خودداری کنند در غیر آن صورت خلع سلاح خواهند شد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان یک‌شنبه 5 سپتامبر (14 سنبله)، اعلامیه کمیسیون نظامی این گروه را در توییتر خود به نشر رسانده و از تمام مسئولین نظامی طالبان در کابل و ولایات خواسته است که به نیروهای‌شان هدایت دهند تا در هنگام جشن و شادی از فیرهایی هوایی به‌گونه‌ای جدی خودداری کنند.

در این اعلامیه آمده است فرماندهان امنیه این گروه در کابل و ولایات باید کسانی که دست به فیرهایی هوایی می‌زنند را به‌گونه‌ای عاجل بازداشت و خلع سلاح نمایند. همچنان برای مجازات آنان گام‌های قاطع بردارند.

هنگام جشن و شادی، بیشتر جنگجویان گروه طالبان اقدام به فیرهایی هوایی می‌کنند که این کار در کنار این که سبب ترس و وحشت میان شهروندان می‌گردد منجر به کشته و و زخمی شدن افراد بی‌گناه نیز خواهد شد.

در پی فیرهایی هوایی عناصر طالبان چندین نفر در کابل و ولایت ننگرهار کشته و زخمی شدند. مرمی‌های که در هوا شلیک شده بودند پس از فرود آمدن به خانه‌های مسکونی برخورد کرده و چندین قربانی گرفت.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های داخلی افغانستان، مسئولان شفاخانه (بیمارستان) ایمرجنسی (اضطراری) در کابل از کشته شدن 17 غیر نظامی و زخمی شدن 41 غیر نظامی دیگر در فیرهایی هوایی عناصر طالبان خبر داده بودند. همچنان در شهر جلال‌آباد مرکز ولایت (استان) ننگرهار نیز 17 نفر در اثر برخورد گلوله کشته و زخمی شده‌اند.

جمعه شب، عناصر طالبان در کابل و تعدادی از ولایت‌های دیگر دست به فیرهای شادیانه زدند، که دلیل آن سقوط پنجشیر به دست طالبان عنوان شده بود. اما این موضوع از سوی مقامات پنجشیر تکذیب شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم